Kulbilohus toimus esmakordselt rohke osalejaskonnaga supermoto etapp

Eero Madisson (nr. 24) ja Aksel Pärtelpoeg (nr. 39)
Eero Madisson (nr. 24) ja Aksel Pärtelpoeg (nr. 39) Autor/allikas: MSport

Laupäeval peeti Kulbilohu rallikrossirajal esmakordselt supermoto Eesti ja Balti meistrivõistluste etapp, kus oli meeldivalt rohkelt osalejaid.

Looduslike tõusude ja languste ning põnevate trajektooridega Kulbilohu rallikrossirada oli enamikule sõitjatele meeldivaks vahelduseks ja uueks väljakutseks. Rada on mõeldud kasutamiseks autodele ja mõned selle elemendid on seetõttu mootorratastele ohtlikumad ja treeningul paar intsidenti ka juhtus, kuid õnneks mitte võidusõitude ajal.

Võistlejaid oli Eesti ja Balti meistrivõistluste teisele etapile kohale tulnud üle saja ning seegi on viimaste aastate väiksemate osalejate arvudega võrreldes suur edasiminek.

Klassis S1 võitis mõlemad sõidud Eero Madissson (KTM, Motohai), kellele uus rada väga meeldis. Õlavigastusest paranev Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team) osutas talle südi vastupanu, kuid polnud rahul enda mõningate sõiduvigadega, mis nii esimeses kui teises sõidus venitas vahe võitjaga 13-sekundiliseks. Päeva kokkuvõttes lõpetas pjedestaali kolmandal kohal leedulane Domynkas Dyraitis (TM).

Klassis S4 oli seekord ülekaalukas võitja Läti ringrajasõitja Garijs Rožkalns (Honda), kes suutis mõlemas sõidus mööduda leedulasest Ruslanas Bykovasest (Husqvarna). Noorema venna Aksli treeningrattal kaasa teinud Martin Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team) pani maksma oma ringrajasõidukogemused ning noppis kolmanda koha ja neljandana lõpetas Selyn Kazakova (Husqvarna, Vihur Motosport).

Mathias Vetkin (TM, Pärnu Motoclub) võitis mõlemad SMJunior klassi sõidud. Esimeses sõidus oli Travis Siilak (KTM, Motohai) teine, kuid teises pidi ta leppima kolmanda kohaga Rasmus Ebelmanni (Husqvarna, Äksi39Team) järel. Ebelmann pusis esimeses sõidus selle klassi ainsa tütarlapse, Rita-Liisa Moosesega (Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia) kohti vahetada, kuid lõpetas siiski tütarlapsest eespool. Päeva kokkuvõttes võitis Vetkin Ebelmanni ja Siilaku ees.

SM65 klassi võitis Henry Järv (GasGas, Äksi39Team) Steven Eugeni Tiitso (KTM, AYR Racing Team) ja Kenneth Simulaski (Husqvarna, Vihur Motosport) ees ning SM50 klassis oli esikolmik Karl-Hendrik Järv (Husqvarna, Äksi39Team), Meribel Kask (KTM, Vihur Motosport) ja Karl Liivamäe (KTM, Äksi39Team). 

Eero noorem vend Eerik Madisson (KTM, Motohai) kindlustas klassis S2 teise ja neljanda kohaga kokkuvõttes teise koha lätlaste Martins Feters-Fektersi ja Krisjanis Feters-Fektersi vahel (mõlemad Aprilia). Street klassi esikolmik oli Roberts Konrads, Martins Avens (mõlemad Aprilia, Läti) ja Rolandas Spare (KTM, Leedu).

Quadide mõlemad sõidud võitis leedulane Paulius Krukauskas (KTM), Ardo Tigane (Yamaha, SK Yamaha Keskus) näitas teises sõidus paremust lätlase Aleksejs Kuzminsi (KTM) ees ning võttis kokkuvõttes teise koha.

Klasside Pitbike Open, Pitbike 160 ja Pitbike 40+ ühisstardis oli viimaste aastate pikim, 25 sõitjast koosnev rivi. Üle 12 aasta oli supermotorajal taas Heido Havam (HRC Eesti Racing Team).
"Tänan BucciMotot selle võimaluse eest, kes mõni aeg tagasi helistas ja pakkus võimalust kaasa teha," ütles Havam, kes viimastel aastatel on võistlusspordist eemal olnud, kuid võimalusel teeb kaasa ka ülejäänud supermotod.

Havam ja poeg Alex Vetkin ning isa Sven Vetkin (YCF, Pärnu Motoclub) pakkusid publikule ägedat heitlust ja teravaid hetki möödasõitudel. Esimeses sõidus läks Havam juhtima, siis sai Alex temast korraks mööda, kuid Havam võttis kohe revanši. Tagant tuli kohe Sven, kellest Havam lõpuks siiski mööda pääses. Teises sõidus sõideti pool võistlusmaast Havami juhtimisel, kuid Alex oli tal tihedalt kannul ning pääses lõpuks siiski ette.

Havam tegi stardisirge eelses järsus kurvis kantril nii efektse katse hüppega mööda pääseda, et see sooritus läheb kindlasti Eesti supermoto kullafondi. Oma klassi esikoha Havam siiski Sven Vetkini ja Kaarel Kikerpilli (Pitster Pro) ees võttis.

Klassis Pitbike 160 oli esikolmik Garijs Rozkalns, Mark Tori (YCF, Pärnu Motoclub) ja Julius Jasinavicius (Leedu). Klassis Pitbike 40+ võitis Janis Pahk, Karl Pruuns (mõlemad YCF) oli teine.

MiniGP mõlemad sõidud võitis Robin Robert Mooses (YCF, Eesti Motospordi Akadeemia) lätlaste Kristers Grabovskise ja Marks Cernevskise ees. Pitbike Junior esikolmik oli Oliver Püüding (YCF), Daniels Jankelait ja Karolis Valancius (mõlemad Leedu).

Supermoto Eesti meistrivõistluste kolmas etapp toimub 16. juulil Põltsamaal ja Balti meistrivõistluste viimane etapp on 17. septembril Leedus Kursenais.

Täpsemad tulemused on leitavad siin.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: