Daniil Glinka pääses Eesti tennisistidest ainsana veerandfinaali

Daniil Glinka
Daniil Glinka Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Neljapäeval ITF-i turniiridel võistlustules olnud Eesti tennisistidest sai võidu ainult Daniil Glinka (ATP 966.), kes Vaasa M15 turniiri teises ringis alistas bulgaarlase Leonid Sheyngezikhti (ATP 1135.) 2:6, 6:2, 6:4.

Glinka tõi mängu murrangu tegelikult juba esimese seti lõpus, kui ta seisult 0:5 võitis kaks geimi, kuid avasetti enam ei päästnud. Otsustav sett oli kõige võrdsem ja Glinkale tõi edu servimurre seisul 4:4. Glinka lõi koguni 10 ässa, kuid tegi ka kuus topeltviga. Esimeselt servilt võitis Eesti tennisist 76 punktidest punktidest, millega ta vastast (62 protsenti) selgelt ületas. Veerandfinaalis kohtub Glinka kolmandana asetatud šveitslase Luca Castelnuovoga (ATP 713.), vahendab tennisnet.ee.

Teisest ringist üritas edasipääsu ka Siim Troost (ATP 1534.), kuid tema vastane oli esimesena asetatud Ivan Nedelko (ATP 607.). Tasavägise esimese seti järel kaotas Troost 6:7 (7), 1:6. Esimeses setis oli vastasel kolm ja Troostil üks murdepall, aga mõlemad hoidsid servi. Kiires lõppmängus tuli Troost 2:5 kaotusseisust järele 5:5. Esimese settpalli teenis vastane, kuid seisul 7:6 oli võimalus ka Troostil. Lõpuks aga võitis Nedelko 9:7.

Samuti mängis esimesena asetatud tennisisti, prantslanna Alice Tubelloga (WTA 595.) Monastiri W15 turniiril Helena Narmont (WTA 1560.), aga tema nii visa vastupanu nagu Troost ei suutnud avaldada. Narmont kaotas 1:6, 1:6. Heraklioni W15 turniiril kaotas Katriin Saar (WTA 1334.) rumeenlanna Simona Ogescule (WTA 1029.) 3:6, 2:6 ja Anet Angelika Koskel (WTA 1276.) kreeklanna Galateia Mesochoritoule (WTA 1435.) 4:6, 3:6.

Paarismängus olid veel konkurentsi jäänud Johannes Seeman ja Troost, kuid Vaasa turniiri veerandfinaalis kaotasid nad neljandana asetatud Hazen Nawile (Süüria) ja Robert Strombachsile (Saksamaa) napilt 6:2, 4:6, 7:10. Matši kiires lõppmängus jõudsid eestlased 2:5 kaotusseisust ette 7:6, kuid kaotasid siis neli viimast punkti.