Anu Säärits ja veel seitse sporditegelast pälvisid EOK teenetemärgi

Teenetemärgi üleandmisel olid kohal (vasakult) Urmas Karlson, Ants Eek, Helju Sutt, Urmas Sõõrumaa, Kalju Kertsmik, Tanel Leok.
Teenetemärgi üleandmisel olid kohal (vasakult) Urmas Karlson, Ants Eek, Helju Sutt, Urmas Sõõrumaa, Kalju Kertsmik, Tanel Leok. Autor/allikas: Karli Saul/EOK

Eesti Olümpiakomitee (EOK) andis täiskogul üle teenetemärgid kaheksale sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.

EOK kõrgeima tunnustuse, Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvisid:

Anu Säärits – TV 10 Olümpiastarti eestvedaja üle 27 aasta, ERR-i sporditoimetaja

Toomas Annus – pikaajaline spordi toetaja

Ants Eek – korvpallikohtunik aastast 1971, rahvusvahelise korvpalliliidu aukohtunik

Urmas Karlson – pühendunud jalgrattaspordi eestvedaja, jalgrattaliidu peasekretär 1995. aastast

Kalju Kertsmik – kohaliku omavalitsuse tasandi spordiedendaja, Jaak Mae nimelise suusavõistluse looja

Gunnar Kuura – pikaajaline uisutamise eestvedaja, uisutamise suurvõistluste Eestisse tooja

Tanel Leok – edukas motosportlane, mitmekordne Eesti meister, kahekordne juunioride maailmameister, Saksamaa, Hollandi ja Itaalia meister.

Helju Sutt – pikaajaline võrkpalli edendaja, võrkpallitreener

EOK president Urmas Sõõrumaa: "2006. aastast välja antava EOK teenetemärgi näol on tegemist EOK kõrgeima tunnustusega, mis omistatakse panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisesse. Tänased laureaadid on kõik inimesed, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud meile kõigile eeskujuks."

"Teenetemärgi nimel ma tegutsenud ei ole, aga hinge teeb selline tunnustus ikka soojaks," ütles jalgrattaliidu pikaaegne peasekretär Urmas Karlson. "Omalt poolt tahaks tänada just spordirahvast, sest tänu neile olen ma seda tööd nii pikka aega teinud. See võrgustik, mille keskmes on EOK, on suutnud siduda inimesi."

"EOK teenetemärgi saamine on tunnustus kogu motospordile. See näitab, et ka mitteolümpiaalasid märgatakse," rõõmustas tänavu karjääri lõpetav Tanel Leok.

Täiskogul anti teenetemärk üle ka Jüri Ratasele, kes pälvis autasu 2021. aastal Eesti spordi edendamise eest.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: