Motokrossi maailmameistrivõistluste MK-etapil oli Talviku punktikohal

Jörge-Matthias Talviku
Jörge-Matthias Talviku Autor/allikas: Sahkar Racing

Motokrossi maailmameistrivõistluste üheksas etapp sõideti sel nädalavahetusel Hispaanias Intu Xanadu krossirajal. MX2 klassis tegi oma teise etapi kaasa Jörge-Matthias Talviku, kes mõlemas sõidus ka punkte teenis ning kokkuvõttes 16. koha sai. MXGP klassis sõitev Hardi Roosiorg punkte ei teeninud ja lõpetas sõidu 22. kohal.

MXGP klassi kvalifikatsioonis 25 olnud Hardi Roosiorg (KTM) alustas tänast esimest põhisõitu punktikoha piirilt. Sõidu esimesel poolel püsiski Hardi top 20 lähedal, kuid sõidu teises pooles andis ta mõned kohad ära ja langes 23. kohale. Arminas Jasikonise (Leedu, Yamaha) kukkumise järel tõusis Roosiorg sõidu lõpuks 22. kohale. Stardi järel võttis hetkeks liidrikoha enda kätte kodupubliku rõõmuks Jorge Prado (Hispaania, GasGas). Kohe avaringil möödus temast aga Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha) ja ring hiljem ka Tim Gajser (Sloveenia, Honda). Esikolmik sõitis seejärel kogu sõidu üksteise järel kolmekesi koos ja rohkem positsioone omavahel ei muudetud. Renaux võitis sõidu Gajseri ja Prado ees.

Teise sõidu stardi järel jäi Hardi Roosiorg viimasele kohale. Sõidu jooksul tõusis ta 26. kohalt küll 21. kohale, kuid punktikoht jäi siiski kaugele. Stardivõidu võttis Jorge Prado, kes esimestel ringidel väga head kiirust näitas ja teistega juba ka väikese vahe sisse sai. Kuuendal ringil Prado kukkus ja oli poodiumi konkurentsist väljas. Sõitu asus juhtima Renaux, kes lõpuks ka kindla võidu võttis. Teisena lõpetas sõidu Glenn Coldenhoff (Holland, Yamaha) ja kolmandana Brian Bogers (Holland, Husqvarna). Tagasihoidliku sõidu tegi sarja liider Gajser, kes finišis kuues oli.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Renaux. Teiseks tuli 38 punktiga Coldenhoff ja kolmandaks samade punktidega Bogers. Hardi Roosiorg punkte ei teeninud ja ta sai kirja 22. koha. Sarja kokkuvõttes on Roosiorg 28 punktiga 23. kohal. Liidrina jätkab 404 punktiga Gajser. Teisel kohal on 338 punktiga Renaux ja kolmandal kohal 292 punktiga Seewer.

Eilses MX2 klassi kvalifikatsioonisõidus 18. koha saanud Jörgen-Matthias Talviku tegi tänases esimeses põhisõidus hea stardi ning esimestel ringidel oli ta esikümne piiril. Sõidu edenedes hakkasid konkurendid Talvikust aga mööda sõitma ning finišisse jõudis Jörgen-Matthias lõpuks 17. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Jago Geerts (Belgia, Yamaha), kuid ta kukkus kohe sõidu alguses üsna valusalt väga märjaks kastetud raja tõttu. Geerts suutis siiki sõitu jätkata ja viimaselt kohalt tõusis ta lõpuks üheksandaks. Geertsi kukkumise järel asus sõitu juhtima Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM). Prantslane sõitis teistel kohe eest ära ja võttis lõpuks väga kindla esikoha. Teiseks tõusis hea sõiduga Simon Laengenfelder (Saksamaa, GasGas) ja kolmandaks Stephen Rubini (Prantsusmaa, Honda).

Teises sõidus tegi Talviku vägeva stardi ja ta oleks peaaegu stardivõidu enda nimele saanud. Avakurvis lasi ta külje natuke alt ära ning avaringile läks ta neljandal kohal. Kahjuks ei saanud Jörgen-Matthias Hispaania kõva pinnasega kuigi hästi sõbraks ja sõidu jooksul andis ta hulga kohti ära. Sõidu teises pooles hoidis ta veel 12. kohta, kuid finišisse jõudis ta 15. kohal, mis on siiski tema parim koht seni MX2 klassis. Sõitu asus juhtima Liam Everts (Belgia, KTM), kuid Geerts ja Vialle said temast kiirelt mööda ja läksid oma teed. Peagi tegi Geerts üsna lihtsa sõiduvea ning kinkis kukkumisega esikoha prantslasele. Vialle võttiski kingituse vastu ning võitis ka teise sõidu. Geerts lõpetas teisena ja Laengenfelder kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 10 punktiga 16. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Vialle, teine oli 42 punktiga Laengenfelder ja kolmas 34 punktiga Geerts. Sarja kokkuvõttes tõusis uueks liidriks 382 punktiga Vialle. Geertsil on teisena 372 punkti ja Laengenfelderil kolmandana 287 punkti. Teist korda MM-etapil osalenud Talviku on 14 punktiga 32. kohal.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: