Lusti: kui vaatasin enda ja Ksenija rekordeid, siis natuke kahtlesin

Foto: Kuvatõmmis

Noor Eesti mitmevõistleja Liisa-Maria Lusti tegi Götzises suurepärase etteaste ja teenis 5836 punktiga 18. koha.

Lusti jooksis 100 meetrit tõkkeid 14.01-ga, hüppas kõrgust 1.86, tõukas kuuli 10.68, jooksis 200 meetrit 24,63-ga, hüppas kaugust 6.18, viskas oda 38.68 ja jooksis 800 meetrit 2.24,50-ga.

Esmakordselt täiskasvanute vahenditega mitmevõistluse läbinud 17-aastane Lusti püstitas ühtlasi ka U-20 vanuseklassi Eesti rekordi. Senine tipptulemus 5794 kuulus 2005. aastast Ksenija Balta nimele.

"Ma olen väga õnnelik. Enne 800-t oli väike närv sees, kas suudan teha Eesti U-20 rekordi ära. Läksin teiste kannul, tuli väga hea aeg ja olen selle üle väga-väga õnnelik," lausus Lusti intervjuus ERR-ile.

Lusti tõdes, et enne võistlust kippus ta kahtlema, kas suudab Balta tulemusest üle olla. "Kui vaatasin enda rekordeid ja Ksenija rekordeid selles vanuses, siis veidi kahtlesin, aga ma väga-väga tahtsin seda teha."

Teise päeva võttis ta kokku järgnevalt: "Kauguses oleksin soovinud rohkem. Kolmas katse oli väga ilus kauge hüpe, aga kaamera näitas, et sentimeeter oli üle. See oli veidi pettumus. Odavise läks keskpäraselt ja 800 oli väga võimas. Nelja sekundiga isiklik."

Kui varem on Lusti tuntud ennekõike hea kaugus- ja kõrgushüppajaga, siis nüüd sai tähis maha ka mitmevõistluses. "Pigem olen kaldunud mitmevõistluse suunas. Lihtsalt eelnevatel aastatel pole saanud seda teha. Ei ole saanud ennast tõestada sel alal," lausus ta.

Hea võistlus Götzises lisab indu tulevikuks ja Lusti mõtleb juba uutele sihtidele. "See andis väga palju motivatsiooni juurde. Kindlasti mõtlen juba 6000 punkti peale ja üle selle."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: