Olukord Ukrainas jätab Soome MotoGP etapi ära

MotoGP
MotoGP Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Juba aastaid MotoGP kalendrisse pürgiv Soome etapp lükatakse taas edasi. Uue plaani kohaselt sõidavad maailma parimad mootorratturid KymiRingi ringrajal 2023. aastal.

Soome GP pidanuks toimuma tänavu 10. juulil, aga seoses viivitustega ringraja homologeerimise protsessis ja Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas – näiteks pikenenud tarneahelate tõttu – võistlus sel aastal aset ei leia.

"Homologeerimise tööd KymiRingil ja riskid, mis kaasnevad praeguse geopoliitilise situatsiooniga, on viinud kahjuks 2022. aastal Soome GP ärajäämiseni," teatas sarja korraldav rahvusvaheline mootorrattaspordi alaliit FIM.

"Praegused olud on tekitanud viivitusi ja ohustavad tööd uuel ringrajal. Kõik osapooled jõudsid seega kokkuleppele, et ringraja debüüt lükkub edasi 2023. aastasse, kui MotoGP naaseb nelja aastakümne järel taas Soome."

Maailma parimad mootorratturid kihutasid Soome etapil viimati 1970. aastate alguses, kui kasutati Imatra tänavasõidutrassi. Kõige mainekamas ehk 500-kuubikuliste klassis võitis toona Marco Lucchinelli (Suzuki).

Soome võistlused korraldajad sõlmisid viieaastase lepingu juba 2018. aastal ja esimene sõit pidi toimuma 2020. aastal, aga koroonaviiruse pandeemia nurjas selle võimaluse. Sellest tulenevad reisipiirangud jätsid ära ka 2021. aasta etapi.

Soome etapi ärajäämine tähendab, et juulis MotoGP sõite ei toimu. Hooaja 11. etapp leiab aset 26. juunil Hollandis Assenis ja järgmisena sõidetakse 7. augustil Suurbritannia võidusõidumekas Silverstone'is.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: