Motoringraja Eesti meistrivõistluste avaetapil selgusid esimesed võitjad

Robin Robert Mooses (juhib)
Robin Robert Mooses (juhib) Autor/allikas: Karli Saul

Motoringraja Eesti meistri- ja karikavõistlused algasid laupäeval Audrus Porsche Ringil ning enne pühapäevast põhivõistluspäeva selgusid esimesed võitjad.

Vihurmoto rahvaliigas pakkusid pealtvaatajatele põhjust kaasa elamiseks kolmandale-neljandale kohale heidelnud Kaido Rebane ja Vladislav Strekatš, kes viimastel ringidel teineteisest mitmel korral mööda sõitsid. Lõpuks jäi Strekatš siiski peale ja Rebasel ei õnnestunud vastumanöövrit enam teha. Kvalifikatsiooni võitnud Aleksei Gorjatsev sai samuti stardis hästi minema ning sõitis konkurentidega sisse turvalise vahe, nagu ka teiseks tulnud Arvis Briedins.

"Võistlus oli väga raske, kuigi tegelikult ma lootsin, et saan esimese koha," ütles Gorjatsev. Rahvaliigas on ta kaasa löönud juba mitu aastat. Järgmisesse klassi Gorjatsev edasi minna ei plaani, sest siis peaks rattale peale panema ringrajagondlid ning nii ei saaks enam tänaval sõita.

Kõige väiksemate ringrajasõitjate klassis MiniGP võitis Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia) kahe Vihur Motospordi võistleja, Oskar Kärgi ja Sander Vahtramäe ees. Neljandale kohale tuli nende klubikaaslane Herman Mihkelson, kelle jaoks see oli elu esimene võidusõit.

Classic RR klassis suutis Time Attack formaadis peetud võistlussõidus oma kvalifikatsioonis sõidetud ringiaega kõige paremini matkida lätlane Nils Rozitis IŽ Jupiteril, teiseks jäi kaasmaalane Nikita Grigutis.

Pühapäeval on Porsche Ringil pikk ja põnev võistluspäev, kus rajal klassid Supersport 300, Supersport 600, B-1200, Superbike, C-600, C-1200 ja Külgvankrid. Treeningute algus on kell 10, võistlussõidud algavad kell 15.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: