Poolajaks Butlerita jäänud Miami asus Bostoni vastu finaalseeriat juhtima

Jimmy Butler palliga
Jimmy Butler palliga Autor/allikas: SCANPIX / USA TODAY Sports

Korvpallliliigas NBA alistas Miami Heat võõrsil Boston Celticsi 109:103 (39:18, 23:29, 25:25, 22:31) ning asus idakonverentsi finaalseeriat mängudega 2:1 juhtima.

Miami alustas kohtumist võiduka avaveerandiga, vahe Bostoniga oli 21 punkti. Kuigi ka pikale vaheajale mindi Miami juhtimisel 62:47, siis juba teisel veerandil näitas Boston, et kavatseb mängu tagasi tulla, võites perioodi 29:23.

Teisel poolajal ei tulnud enam väljakule Miami ninamees Jimmy Butler, kes pidi põletikulise parema põlve tõttu kõrvale jääma. 20 minutiga viskas Butler kokku kaheksa punkti.

Butlerita mängis Miami kolmanda veerandi viiki. Viimasel perioodil jäi Boston peale 31:22, kuid sellest võiduks ei piisanud ning Miami võitis kohtumise 109:103.

Miami parimana viskas Bam Adebayo 31 punkti ning sai kirja kümme lauapalli ja kuus korvisöötu. P.J. Tucker panustas võitu 17 ning Max Strus 16 punktiga.

Bostoni eest viskas koguni 40 punkti Jaylen Brown, kellele tähistas see isiklikku play-off'i rekordit. Al Horford lisas 20 puntki, Marcus Smart 16 silma.

Neljas mäng peetakse teisipäeval Bostonis.

Toimetaja: Debora Saarnak