Venemaa ja Valgevene lõid ühise laskesuusasarja

Venemaa laskesuusatajad
Venemaa laskesuusatajad Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Venemaa ja Valgevene laskesuusaliidud andsid allkirjad uue ühise võistlussarja loomise lepingule. Ettevõtmine peaks asendama rahvusvahelisi jõuproove.

Venemaa ja Valgevene on seoses sõjategevusega Ukrainas praegu rahvusvahelisest laskesuusaelust eemaldatud ning keeld võib laieneda ka järgmisele hooajale.

Selleks loodi uus ühine võistlussari, mis koosneb kahest suvisest ja neljast talvisest etapist ning peaks pakkuma riigi sportlastele rahvusvahelisi võimalusi.

Kaks esimest etappi toimuvad augustis ja septembris Sotšis ja Minski-Raubitši radadel. Detsembri etapi toimumispaik pole veel teada. Jaanuaris sõidetakse kahel etapil Minskis-Raubitšis ning märtsis lõpetatakse hooaeg Tjumenis.

MK-sarja ja IBU karikasarja naasmine on venelaste jaoks küll prioriteet, aga sellega esimeses järjekorras ei arvestata. "Plaan A on kohalikud võistlused ja ühine sari," lausus Venemaa laskesuusajuht Viktor Maigurov kommentaariks. "Mõistagi loodame rahvusvahelisse kalendrisse naasmist. Igal juhul jääb tänane kokkulepe Valgevenega jõusse."

Kaks alaliitu sõlmisid kokkuleppe neljaks aastaks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: