Eesti sportlased teenisid jetispordi MM-sarja avaetapil viis esikohta

Jasmiin Üpraus
Jasmiin Üpraus Autor/allikas: Simon Palfrader

Möödunud nädalavahetusel anti Hispaanias Ibiza saarel avalöök jetispordi MM-sarjale. MM-sarja selle hooaja uuenduseks on see, et kui varem on GP2, GP3 ja GP4 kategooriate MM peetud ühe võistluse põhisena, siis sellel aastal on neil kaks etappi. GP1 klasside MM-sari koosneb kuuest etapist.

Ibiza tervitas jetisportlasi sooja ilma ja mõnusa tuulega. MM-sarja esimesest etapist oli osa võtma tulnud 133 sportlast ja esindatud oli 26 riiki. Eesti sportlasi oli Hispaaniasse sõitnud lausa üheksa.

Ajasõitudes näitas eestlastest parimat minekut Jasmiin Üpraus, kes oli SKI Ladies GP1 klassis teistest naistest mäekõrguselt üle. Tulemuselt teine parim ajasõit oli Mattias Siimannil Runabout GP4 klassis teise ajaga. Eestlannadest parimana sõitis GP4 klassis neljanda aja välja Kätriin Nilbe.

Esimeses sõitude voorus võtsid kindla võidu Üpraus ja GP4 kategoorias Siimann. Teistes klassides ei vastanud eestlastest tiitlikaitsjate tulemused ootustele ja kaldapealne meeskond hakkas tehnikat üle kontrollima, kahtlustades probleeme.

Teiseks sõitude vooruks oli Eesti sportlaste tehnika korralikult tööle saadud ja esikohtade sadu võis alata. Reinaas võitis sõidud SKI GP3 ja SKI GP2 klassides, Siimann võidutses Runabout GP2 klassi sõidus ja oli Runabout GP4 sõidus viies. Üpraus tegi kahest kaks, võites SKI Ladies GP1 klassi teise sõidu.

Pühapäeval ei olnud viimases sõitude voorus Üprausile, Reinaasile ega Siimannile vastaseid. Üpraus viis MM-sarja esimeselt etapilt SKI Ladies GP1 klassis koju etapivõidu, Reinaas võitis etapi klassides SKI GP2 ja SKI GP3, Siimannile kuulusid etapivõidud klassides Runabout GP2 ja Runabout GP4. Lisaks tuli Siimann Runabout GP1 klassis kokkuvõttes 17. kohale.

Runabout GP4 klassis saavutas Henri Koppas etapi kokkuvõttes kuuenda koha ja Mia Carolina Õiemets oli 16. Runabout Ladies GP4 klassis oli parima eestlanna tulemus Kätriin Nilbe neljas koht, Ester Rosin tuli kaheksandaks, Carmen Roosmaa üheksandaks ja Annemarie Randla oli etapi kokkuvõttes 13.

Jetispordi MM-sari läheb suveks puhkusele, andes ruumi Euroopa MV sarja toimumisele. Järgmine MM-sarja etapp toimub septembris Sardiinias Olbia linnas.