Kaotus tähendas Käidi klubile eurosarja lootuse kustumist

Mattias Käit
Mattias Käit Autor/allikas: FC Rapid 1923 Facebook

Eesti jalgpallikoondislase Mattias Käidi koduklubi Bukaresti Rapid lõpetas Rumeenia kõrgliiga hooaja võõrsil 2:3 kaotusega Miovenile.

90 minuti täis tiksudes oli Dinamo 1:2 taga, aga kolmandal üleminutil õnnestus Younes Bnou Marzoukil (Rapid) viigistada. Paraku lõi Albert Voinea järgmisel minutil siiski Mioveni võiduvärava. Käit tegi kaasa kõik 90 minutit.

Kaotusega lasi Rapid käest võimaluse võidelda eurokoha eest, sest Rumeenia liiga tabeli alumise poole kaks paremat klubi saavad jätkata heitlust koha eest Konverentsiliigas, aga võitlus jätkub Sfantu Gheorghe Sepsi (42 punkti) ja FC Botosani (41) jaoks. Hooaja viimasest kolmest mängust vaid ühe punkti teeninud Rapid lõpetas üheksandana (39).

Jaanuaris Rumeenia klubiga liitunud Käit esindas Rapidit 18 liigamängus, lõi kaks väravat ja andis kolm resultatiivset söötu.

Rumeenia meistriks krooniti tänavu CFR Cluj, kellele järgnesid FCSB ja Craiova Universitatea .