Orienteerumise Balti MV-l teatejooksudes võidutsesid Eesti mehed ja meesjuuniorid

Eesti koondise teatemedalistid.
Eesti koondise teatemedalistid. Autor/allikas: Elo Saue

Orienteerumise Balti meistrivõistlustel Lätis võisteldi teisel ja otsustaval võistluspäeval teatejooksudes. Eestlased saavutasid võidu kahes võistlusklassis.

Iga Balti riik pani välja mitu võistkonda kuues võistlusklassis – meeste, naiste ning kuni 20- ja kuni 16-aastaste noormeeste ja neidude klassis. Kuuest võistlusklassist kahes saavutasid eestlased ülekaaluka võidu.

Meeste esindusvõistkond koosseisus Kaarel Vesilind, Lauri Sild, Timo Sild edestas Läti teist võistkonda kuue minuti ja 21 sekundiga ning Läti esindusmeeskonda kuue minuti ja 35 sekundiga. Meesjuuniorid Ossi Priks, Jürgen Joonas ja Olle-Ilmar Jaama alistasid Läti eakaaslased viie minuti ja nelja sekundiga ning leedulased kuue minuti ja 18 sekundiga.

Eesti naised ja naisjuuniorid teenisid hõbemedalid. Naiste esindusvõistkond koosseisus Eleri Hirv, Margret Zimmermann, Evely Kaasiku jäi alla vaid Leedu esindusele (+5.01). Naisjuuniorid Maria Eller, Johanna Laanoja, Brigitte Panker tunnistasid vaid Läti neidude paremust (+3.49).

Pronksmedalid tõi Eestile kuni 16-aastaste poiste võistkond koosseisus Paul Aares Fjodorov, Markus Juhkam, Markus Kaljur. Kaotused Läti ja Leedu eakaaslastele olid vastavalt +21.23 ja +13.07.

Esimesena jäid medalita Eesti kuni 16-aastased neiud Liise Lillelaid, Anett Liisa Part ja Harriet Koppel, kes kaotasid pronksikohale neli minutit ja 59 sekundit.

Võistkondlik arvestus kujunes teise koha osas ootamatult tasavägiseks. Esimese päeva punktiarvestus osutus kontrollimisel vigaseks ja Eesti oli parandatud versiooni kohaselt enne teatepäeva Läti 1217 ja Leedu 979 punkti vastu 971 punktiga kolmandal kohal. Teatejooksudes kogusid võistkonnad punkte järgmiselt – Läti 570, Eesti 525 ja Leedu 517, mis andsid kokku võidukale Lätile 1787 ning Eestile ja Leedule võrdselt 1496 punkti. Vastavalt võistluste reglemendile saab sellisel juhul otsustavaks suurem punktide arv teatejooksudes ja nii jäi Eesti päralt teine koht.

Järgmisel aastal on Balti meistrivõistluste korraldaja Eesti ja võistlused toimuvad Värska piirkonnas sealse orienteerumisklubi Peko eestvedamisel.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: