Leigo enduuro võitis Priit Biene

Priit Biene
Priit Biene Autor/allikas: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Laupäeval algasid Leigo järvede ümbruses enduuro Eesti meistri- ja karikavõistlused ning esimese etapi võitis pingelises heitluses Priit Biene.

Traditsiooniline Leigo enduuro Valgamaa kuppelmaastikul oli ka Estonian Enduro Super Series sarja kolmas etapp. Nagu Leigole omane, ei pääsenud võistlejad ka seekord vihmasajust — võistluspäev algas kaunis päikesepaistes, kuid peale esimest ringi algas sadu, nagu ilmateade lubaski. Õnneks ei olnud see kuigi tihe.

Rajal leidus aga kohti, mis ka ilma vihmata olid kevadiselt pehmed ja mudased ning kuhu osa sõitjaid suutsid end pikaks ajaks kinni puurida. Võistlejate rivi oli seekord aukartustäratavalt pikk, üle 150 enduurotaja, kellest ligi kolmandik oli oma esimesi võistluskogemusi saamas.

Terve päev käis EnduroGP arvestuses tihe rebimine kolme sõitja vahel – Elary Talu, Veiko Räätsa (mõlemad KTM, Sõmerpalu MK) ja Priit Biene (Husqvarna, AMK Kalev) vahel. Kui alguses olid kiiremad väiksematel ratastel E1 klassis osalevad Talu ja Rääts, siis päeva teises pooles suutis Biene, kes nüüd E2 klassis taas suuremal, 450-kuubikulisel tsiklil võistleb, sisse panna kuuenda käigu ning edestas Talu 21,8 sekundiga. Kolmandaks tõusis samuti E1 klassis võistelnud soomlane Eemil Helander (Yamaha). Biene koguaeg neljal ringil oli 40.42,8 minutit.

"Taas suure mootorrattaga peale minna oli huvitav. Leigo rada tahab küll väiksemat tsiklit, aga usun, et ma sain hästi hakkama," ütles Biene. "Vihmast kartsin hullemat, aga tegelikult oli rada väga okei. Libedaks läksid ainult need kümmekond palki, mis rajal olid, ja sooned pisut sügavamaks, aga muidu rada pidas."

E2 klassis järgnesid Bienele Hendrik Talviku (KTM, Paikuse MK) ja Priit Raid (Husqvarna, AMK Kalev). E3 klassis võitis soomlane Teemu Latostenmaa (Beta) Tajo Andressoo (KTM) klubikaaslase Priit Palatu (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ees.

E40+ klassis riisus koore võistluse peakorraldaja Riho Kollist (KTM, Sõmerpalu MK), jättes enda selja taha Martin Kohvi ja Erki Palusoo (mõlemad KTM, Tartu Enduro Klubi). EJuniors 16+ klassis oli üks vapper osaleja, Markus Lehtjõe (Husqvarna), nagu ka naiste klassis, Neydi Karjus (Husqvarna).

Klubide arvestuses läks esikoht Sõmerpalu Motoklubi esimesele võistkonnale (55 punkti; Talu, Kollist, Rääts, Palatu) AMK Kalevi (50 p; Biene, Laine, Raid, Jaan Roolaan) ja Sõmerpalu teise võistkonna (42,75 p; Andressoo, Timo Hermlin, Sander Luiga, Vaido Kalm) ees.

Enduuro Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 4.–5. juunil Lätis, Madonas ning EESS sari jätkub 23. juulil Rannu kestvuskrossiga.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: