Marelin Jüriado tuli varustusega jõutõstmises Euroopa meistriks

Marelin Jüriado (keskel)
Marelin Jüriado (keskel) Autor/allikas: European Powerlifting Federation

Tšehhis Pilsenis toimusid Euroopa meistrivõistlused varustusega jõutõstmises, kus Eesti koondis oli väärikalt esindatud kõikides vanuseklassides. Suurima saavutuse tõi koju Marelin Jüriado, kes tuli tütarlaste klassis Euroopa meistriks oma kaalukategoorias ja absoluutkategoorias.

Jüriado tuli Euroopa meistriks kategoorias noored kuni 84 kg ning sai noorte kõigi kaalukategooriate absoluutseks Euroopa meistriks. Lisaks sai tema nimele Eesti noorte kuni 84 kg rekord lamades surumises ja Eesti avatud klassi kuni 84 kg kogusumma rekord. Jüriado raskused: kükk 180 kg, lamades surumine 100 kg, jõutõmme 195 kg.

Jüriado kommenteeris, et ettevalmistus sujus kenasti ning ta andis kehale puhkust täpselt nii palju, kui oli vaja. "Tulemustega jäin rahule, igal alal jäi väike varu veel sisse. Raskused said valitud kindla peale, et vajalikud kilod absoluudi võiduks kokku saada. Andsin oma elu parima võistluse. Poodiumi kõrgeimal astmel oma kodumaa hümni kuulates tõi pisara silma!" muljetas ta.

Pille Pihlik sai noorte kaaluklassis üle 84 kg neljanda koha ning üksikalade pronksid kükis ja jõutõmbes. Lisaks said tema nimele küki, jõutõmbe ja kogusumma Eesti noorte üle 84 kg rekordid. Pihliku raskused: kükk 145 kg, lamades surumine 75 kg, jõutõmme 132,5 kg.

Katriin Sildnik sai noored kuni 52 kg kategoorias hõbeda ning kõigi üksikalade hõbeda. Lisaks püstitas ta kategoorias noored kuni 52 kg Eesti rekordid kükis, jõutõmbes ja kogusummas. Sildniku raskused: kükk 112,5 kg, lamades surumine 55 kg, jõutõmme 130 kg.

Carl Henrik Ted Erik Högström tõi koju Euroopa meistritiitli kategoorias noored kuni 105 kg ja kõigi üksikalade kullad, lisaks Eesti noorte kuni 105 kg rekordid lamades surumises ja jõutõmbes. Högströmi raskused: kükk 225 kg, lamades surumine 172,5 kg, jõutõmme 255 kg.

Lisaks tuli kolmandale kohale Eesti noorte naiste võistkond koosseisus Pille Pihlik, Katriin Sildnik ja Marelin Jüriado.

Juuniorite jõutõstmise EM-il võitis Eliise Mikomägi 76 kg kategoorias hõbemedali tulemusega 480 kg. Eliise sai kükis kirja 175 kg, lamades surumises 105 kg ja jõutõmbes 200 kg.

Kokkuvõttes jäi Mikomägi alla eelmise aasta noorte maailmameistrile, Sieczka Wiktoriale (Poola), kelle võidutulemuseks oli 500 kg (210+120+170). Kolmanda koha pälvis ukrainlanna Borshchevska Alona tulemusega 470 kg (190+115+165).

Eesti Jõutõsteliidu president Alexander Andrusenko märkis, et EM-il oli suurepäraseid õnnestumisi, nagu näiteks Marelin Jüriadol. "Marelini ja ka teiste noorte areng on olnud vägagi muljetavaldav ja rõõm on näha, et meie noorte tase on niivõrd kõrge. Oma kaalukategoorias tuli noorte Euroopa meistriks Carl Henrik Ted Erik Högström ja ka teiste noorte tulemused on suurepärased, näiteks Katriin Sildniku, kes sai hõbemedali ja Pille Pihlik, kes sai neljanda koha."

"Oli ka väikeseid ebaõnnestumisi, aga ma usun, et sportlased väljuvad sealt veel tugevamana ja on järgmine kord veel paremini valmis nii tehniliselt kui ka jõu poolest," lisas liidu president.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: