Gert Krestinov tuli Läti meistrivõistluste etapil teisele kohale

Gert Krestinov vasakult esimene.
Gert Krestinov vasakult esimene. Autor/allikas: MX Mania

Pühapäeval, 8. mail toimus Eesti piiri lähedal Ape krossirajal Läti motokrossi meistrivõistluste teine etapp. Kiireimas MX1 klassis tuli eestlane Gert Krestinov teisele kohale. Külgvankritel said samaga hakkama Gert Gordejev koos Kaspars Stueplisega.

MX1 ja MX2 klasside ühistes sõitudes oli oodata huvitavat võistlust. Paraku otsustas Tanel Leok pärast soojendusringi avasõidust loobuda, sest tsikli mootor ei töötanud õigesti.

Avasõidus võttis stardivõidu Karlis Sabulis. Ilusa stardi tegi ka eestlane Karel Kutsar, kes oli stardi järel teine. Kutsar langes hetkeks küll leedulase Domantas Jazdauskase järele kolmandaks, kuid ta tõusis kiiresti tagasi. Leedulasest möödus ka Gert Krestinov ja nii asusid eestlased kahekesi jälitama Sabulist. Kutsar survestas terve sõidu jooksul lätlast ja sai paaril korral juba talle kõrvale, kuid möödasõitu teha ei õnnestunud ja avasõidu võit kuulus Sabulisele. Kutsar lõpetas teisena ja Krestinov kolmandana. MX2 klassi arvestuses oli avasõidus eestlastest parim viienda koha saanud Rait Kaimer. Võidu võttis Toms Macuks, teine oli Karlis Alberts Reisulis ja kolmas Edvards Bidzans.

Teises sõidus sai starti tulla ka varuratta võtnud Leok, kes sõitu kohe Sabulise ees juhtima asus. Lätlane hakkas eestlast kõvasti survestama ja paari ringi järel õnnestuski tal leida möödumiskoht. Sarnaselt avasõiduga aga Sabulis ühtki eksimust sisse ei lasknud ja Leokil head võimalust möödumiseks ei tulnud. Sabulis võitis taas sõidu, Leok lõpetas teisena. Koos kahe liidriga suutis kogu sõidu sammu pidada ka Krestinov ja tema tuli finišisse kolmandana. Avasõidus teise koha saanud Kutsar jäi paraku juba teisel ringil raja äärde. MX2 klassi arvestuses oli esikolmik sama mis avasõidus. Eestlastest oli sel korral parim Kairo Katkosilt, kes lõpetas sõidu kuuendana.

Etapi kokkuvõttes oli MX1 klassis parim 50 punktiga Sabulis, teise koha sai 40 punktiga Krestinov ja kolmanda 34 punktiga Tomass Sileika. Esikümnesse mahtusid meie sõitjatest veel kuuendana Andero Lusbo ja ühe sõidu punktidega sai seitsmenda koha Leok. MX2 klassis oli parim Macuks, teise koha sai Reisulis ja kolmanda koha Bidzans. Eestlastest oli parim kuuenda kohaga Kaimer. Seitsmes koht kuulus Katkosiltile.

125cc klassis asusid kiirete lätlaste vastu võistlema Sebastian Leok, Tristan Uiga ja Romeo Pikand. Juba enne sõite oli selge, et puhta kiiruse poolest keegi Janis Martins Reisulisega sammu pidada ei suuda ja täpselt nii ka läks. Avasõidu võitis Reisulis koguni 43 sekundilise edumaaga Tomass Saicansi ees. Kolmanda koha võttis Roberts Lusis. Järgmiste kohtade jagamisel osalesid juba ka eestlased. Uiga tuli lõpuks finišisse neljandana ja Leok viiendana. Pikand lõpetas sõidu üheksandana.

Teises sõidus tegi ilusa stardi Leok, kes asus võistlust juhtima. Avaringi lõpuks oli liidrikohal juba Euroopa tippu kuuluv Reisulis, kes seejärel ka oma teed läks ja kindla võidu taas võttis. Leok pidi tunnistama ka Saicansi ja Lusise paremust, kes lõpetasid sõidu vastavalt teise ja kolmandana. Leok võttis lõpuks neljanda koha ja Uiga oli kuues. Pikand katkestas sõidu.

Etapi kokkuvõttes oli esimene Reisulis, teise koha sai Saicans ja kolmanda Lusis. Nendele järgnesid Leok ja Uiga.

Kui 125 klassis oli lätlaste pidu, siis 85cc klassis kuulusid kõrgeimad kohad eestlastele. Avasõidus läksid kiirelt oma teed Travis Leok ja Gregor Kuusk. Leok juhtis sõitu algusest lõpuni ja võttis Kuuse ees võidu. Kolmas oli Jan Marten Paju. Teist sõitu asus juhtima samuti Leok, kuid seekord suutis Kuusk temast mööduda ja sõidu ise võita. Kolmanda koha võttis Paju ees Alberts Knapsis.

Kokkuvõttes tuli 47 punktiga esikohale Kuusk, teine oli samade punktidega Leok ja kolmas 38 punktiga Paju. 85B klassis tegi 65cc klassi rattaga kaasa Lucas Leok. Kuigi ta avasõidus korduvalt kukkus suutis ta sõidu ikkagi teisel kohal Toms Dankertsi järel lõpetada. Teises sõidus Leok nii palju eksimusi enam ei teinud ja ta võttis esikoha Dankretsi ees. Tema paremust pidid tunnistama ka paljud 85cc põhiklassi sõitjad. Sellest piisas, et ka päeva kokkuvõttes esimeseks tulla. Teine oli Dankerts, kolmas Arturs Vinters.

Külgvankrite klassis olid Eesti ainsad esindajad Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis. Suurfavoriidid olid vennad Lielbardised, kes päev varem Karksi-Nuias korraliku lahingu ka Varikule ja Kunnasele olid andnud. Avasõitu asusidki Lielbardised juhtima. Gordejev ja Stupelis olid stardi järel neljandad. Pikka aega ei suutnud nad mööduda Janis ja Peteris Jegorovsist. Sõidu keskel see siiski õnnestus, kuid selleks hetkeks olid teisel kohal sõitnud Rupeiks ja Liepins juba korraliku edumaa saavutanud. Gordejev ja Stupelis suutsid vahe küll praktiliselt kinni sõita, kuid finišijoon ületati kolmandana. Võidu võtsid Daniels ja Bruno Lielbardis. Teise sõidu lõpetasid Gordejev ja Stupelis teisena.

Etapi kokkuvõttes olid 50 punktiga parimad Lielbardised, teise koha said 42 punktiga Gordejev ja Stupelis ning kolmanda koha samade punktidega Rupeiks ja Liepins.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: