Suur kukkumine röövis Meico Vettikult Itaalias tähtsaid punkte

EMX 250 klassi Euroopa meistrivõistluste kolmas etapp.
EMX 250 klassi Euroopa meistrivõistluste kolmas etapp. Autor/allikas: MXGP

Itaalias Maggiora krossirajal toimus sel nädalavahetusel EMX 250 klassi Euroopa meistrivõistluste kolmas etapp. Pärast teist etappi sarjas neljandat kohta hoidnud Meico Vettikul ebaõnnestus etapp raske kukkumise tõttu täielikult ja tal tuli leppida 18. kohaga.

Kvalifikatsioonis sõitis Vettik välja paremuselt üheksanda ringiaja ja korralik algus nädalavahetusele oli sellega tehtud. Laupäeval toimunud esimeses võistlussõidus jäi Meico sõit pooleli aga juba stardi järel. Stardisirgel toimus suur kukkumine ja üks osaline oli seal meie mees. Kukkumine oli nii tõsine, et Meicol sõitu jätkata polnud võimalik. Esikoha teenis sõidus norralane Cornelius Toendel (Fantic). Teise koha sai belglane Lucas Coenen (Husqvarna) ja kolmanda koha Haakon Osterhagen (Norra, Fantic).

Ööl vastu pühapäeva oli Maggioras tugev vihmasadu ja see oli tingimused teiseks võistlussõiduks teinud väga raskeks. Vettik tegi sõidus korraliku stardi, kuid kohe ringi alguses kaotas ta palju kohti ja langes punktikohalt välja. Porisel rajal oli raske möödasõite teha, kuna välja kujunes vaid üks kuivem sõidutsoon. Vettik suutis siiski oma positsiooni sõidu jooksul parandada ja tuli finišisse 13. sõitjana. Kindla esikoha teenis Osterhagen, teine oli tema meeskonnakaaslane Toendel ja kolmas Andrea Bonacorsi (Itaalia, Yamaha). Sõidu katkestas sarja liider Rick Elzinga (Holland, Yamaha) ja sellega kaotas ta üldkokkuvõttes ka esikoha Toendelile.

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik kaheksa punktiga 18. kohale. Esikoha teenis 47 punktiga Toendel, teine oli 45 punktiga Osterhagen ja kolmas 34 punktiga David Braceras (Hispaania, KTM). Sarja kokkuvõttes langes Vettik 68 punktiga seitsmendale kohale. Liidriks tõusis 124 punktiga Toendel, teisele kohale langes 107 punktiga Elzinga ja kolmas on 92 punktiga Osterhagen.

Etapil pidi lisaks Vettikule osalema ka Jörgen-Matthias Talviku. Paraku sai ta mõned päevad enne etappi positiivse koroonatesti ja nii tuli Talvikul võistlustelt eemale jääda. 51 punktiga hoiab ta nüüd sarjas 11. kohta. Loodetavasti saab Talviku järgmisel nädalal Riola Sardostoimuval neljandal etapil taas võistelda.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: