Mitmekordne Euroopa meister Kevin Saar võitis EMV avaetapi

Pühapäeval algasid Karksi-Nuias quad'-ide motokrossi Eesti meistrivõistlused, kus tänavune EM-liider Kevin Saar võitis veenvalt avaetapi. Naiste meistrivõistluste draamat täis esimesel etapil võidutses aga Karleen Randver.

Viimase nelja aasta Euroopa meister ja ka selle aasta EM-i maksimumpunktidega juhtiv Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC) alustas võidukat päeva juba ajasõidus, kus ta oli konkurentidest selgelt kiirem.

Esimeses sõidus asus Saar liidriks juba avaringil ning enam tagasi ei vaadanud ja võttis ülekaaluka võidu Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing) ees. Kolmandana ületas lõpujoone Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes jäi teisest kohast maha 20 sekundit.

Saare ülemvõim oli teises sõidus veelgi veenvam, kus ta algusest taas kohe teistelt eest kihutas ning tema edu oli seekord Rillo ees tunduvalt suurem, kui avasõidus. Salujõe ei saanud omakorda teisele kohale samuti ligi ja kaotas Rillole juba üle poole minuti.

Kahe sõidu tulemusena oli Karksi-Nuia esikolmik seega Saar, Rillo ja Salujõe.

Esimest korda EMV põhietapil võistelnud naiste esimese sõidu võitis ajasõidu kiireim Kadri Ehamäe (Yamaha, SK Yamaha Keskus), kelle taga heitlesid Karleen Randver (Honda, Otepää MC) ja eelmise aasta Eesti meister Carita Lomp (Husqvarna, Pärnu MC), kus lõpujoonel oli Randveri edu noore konkurendi ees ülinapp 0,1 sekundit.

Teist sõitu asus juhtima Randver, kuid peagi tõusis liidriks juba Ehamäe, kes juhtis sõitu enamiku distantsist ja suhteliselt pika eduga ning Randver ja Lomp võistlesid samal ajal omavahel. Sõidu lahendus saabus aga sõidu lõppfaasis, kui ringiga mahajääja hüppas Ehamäele otsa, mille tõttu liider kukkus ja kaotas esikoha. Olukorrast võitis kõige enam Randver, kes suutis Lompi selja taga hoida ja sõidu võita. Ehamäe oli lõpuks kolmas. 

Kokkuvõttes võitis etapi Randver, teine oli Ehamäe ja kolmas Lomp.

Quad Juniorites võtsid lätlased kolmikvõidu, kui kummaski sõidus oli kiireim Karlis Straubergs (KTM). Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle Mairis Vasilenko (Honda) ja Martins Puhalskis (Husqvarna).

Samades sõitudes osalenud Q100 esikolmikusse sõitsid end Karl Koho (Honda, Äksi39Team), Ruben Vestung (Honda, RedMoto Racing) ja Andy Roose (Honda, Äksi38Team).

Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis ATV Lapse võidutses aga Pätrik Ilm (Cobra, Linnamäe Krossiklubi) mõlemas sõidus Kren Astoki (Apex, Sõmeru Racing) ja Läti poisi Roberts Trautmanise (Cobra) ees.

Eesti meistrivõistlused jätkuvad 28.–29. mail Lange motokeskuses, kus juuli alguses peetakse ka külgvankrite MM ja quad'ide EM etapid.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: