Tuulbergi jaht Katariina II kaitses Itaalia regatil esikohta

Aivar Tuulbergi jaht Katariina II
Aivar Tuulbergi jaht Katariina II Autor/allikas: Jahtklubi Gaeta / G. Di Fazio

Eesti ORC klassi purjetajad võitsid Itaalias Gaeta lahel toimunud Punta Stendardo trofeele sõidetava tippvõistluse. Esimest korda oli sellele üritusele pühendatud terve nädalajagu regatte, kus avamerepurjekate kõrval võistlesid ka 2K, Star ja purjelaudade klassid.

Just avamerepurjekate poidevahelised lühirajasõidud, millest võttis osa suur hulk kõrgetasemelisi meeskondi, panid sündmustele Gaetas punkti. Paljud avamerepurjetajad armastavad sellel rannikul võistlemist ja valivad oma hooaja  alguseks just selle regati.

Esindatud olid sellised paaditüübid nagu Swan 42, TP 52, Minimaxi, Mylius, Grand Soleil, Italia Yachts, X-Yachts, Este, First, Comet, Vismara jm – kokku 20 jahti. Regatti peetakse kui väikest Itaalia avatud meistrivõistlust ja see on 2022. aasta Itaalia avamere meistrivõistluste rahvuslik kvalifikatsioon.  

Kolmel võistluspäeval peeti kokku viis võistlussõitu 6-15 sõlme puhunud tuulega.

ORC üldarvestuses (R) oli võidukas Pärnu Jahtklubi esindava Aivar Tuulbergi jahi Katariina II (Swan 42) meeskond, taktikuks Gaetast pärit Lorenzo Bodini. Katariina II võitis viiest sõidust kolm ning lisaks neljas ja kuues koht, millest viimane läks halvima tulemusena mahaarvamisele. Kokku seitse punkti ja viiepunktiline edu Majolino Adriano Swan 42 Canopo ees kindlustas Katariina II-le ülekaaluka regativõidu. ORC üldvõidu eest kuulub Katariina II-le ka Challenger P. Stendardo trofee.

Katariina II kapten Aivar Tuulbergi sõnul oli see väga hea võistlus. "Nii regati ajal kui ka sellele eelneval treeningul olid suurepärased purjetamistingimused. Eks väike teadmatus ning ärevus enne regatti oli – olime tiitlikaitsja seisuses ja võitu kaitsta on alati raskem," kommenteeris ta.

"Teadmatus seetõttu, et viisime Swan 42 juures läbi teatud muudatusi, seda jahidisainer Maurizio Cossutti ideede baasil. Seni pole vist keegi julgenud Swan 42 jahti niipalju muuta, sest originaal 42 ise on tõeline winner-paat kui temaga sõita osata."

"Aga teoreetilised arvutused klappisid reaalsuses," jäi Tuulberg rahule. "Eelnevatel aastatel oleme alustanud Vahemeres treenimist ja võistlemist varem, aga pärast möödunud aastast Tallinna ORC MM-i tegime kodus laevale lisaks ka korraliku remondi. Jahil ikkagi vanust on ja kogu logistikaga jõudsime enam-vähem otse starti. Väikesed muudatused toimusid ka meeskonnas."

"Lühirajal, mis on tiitlivõistlustel põhiline ja väga tehniline formaat, on olulisim osa heal stardil. Sa pead ennast võimalikult ruttu vabaks sõitma, et teha endale kasulikke manöövreid ja kontrollida teisi. Meie roolimees Karl-Hannes Tagu tegi mõned sellised stardid, et meiega koos sõitnud ja palju näinud Itaalia profid olid sõnatud."

"Kokkuvõttes jäime rahule ja tundub, et oleme pisut tugevamad kui eelmisel aastal," jäi Tuulberg rahule.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: