Läti muutis Venemaa sõjategevuse tagajärjel spordiseadust

Riia Dinamo
Riia Dinamo Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Läti parlament kinnitas neljapäeval heaks kiireloomulised muudatused riigi spordiseaduses, mis käimasoleva sõja valguses piirab kontakte Venemaa ja Valgevene spordieluga.

Muudatused takistavad Läti spordivõistkondadel osalemast Venemaa ja Valgevene rahvuslikel meistrivõistlustel ja karikaturniiridel.

Samuti ei tohi Läti võistkonnad osaleda Venemaal ja Valgevenes peetavatel rahvusvahelistel võistlustel juhul, kui üle poole osalejatest on Venemaa või Valgevene võistkonnad.

Seimi kinnitatud otsus tähendab, et KHL-is mänginud Riia Dinamo hokimeeskond selles seltskonnas enam võistelda ei saa. Pärast Venemaa sõjalist sissetungi Ukrainasse loobuski Dinamo KHL-is mängimisest.

Lisaks näeb uuenenud seadus ette, et Läti sportlased, spordieksperdid ja spordiorganisatsioonid ei tohi enam teha koostööd Venemaa ega Valgevene spordiagentidega, samuti peavad spordialaliitude täitevorganite liikmed olema Läti kodanikud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: