Kiirust ületanud Neuville'i karistati ajatrahvi ja ühiskondlikult kasuliku tööga

Thierry Neuville
Thierry Neuville Autor/allikas: Hyundai Motorsport

Belgia rallisõitja Thierry Neuville (Hyundai) ületas Horvaatia MM-ralli reedesel võistluspäeval ülesõitudel korduvalt kiirust ja sai suure ajatrahvi.

Neuville'i karistati reedel mitu korda. Kõigepealt sõitis ta 80 alas 156-ga, mis tõi kaasa 1900-eurose trahvikviitungi, aga hiljem avastati veel korduvad rikkumised.

Kohtunike ees põhjendas Neuville oma käitumist tehnilise probleemiga. Nimelt oli tema masinal probleeme generaatoriga ja seetõttu kiirustati ajakontrolli, kuigi selleks rikuti teadlikult liiklusreegleid. Ta lisas, et kedagi ohtu ei pandud, sest sel hetkel polnud teel liiklust.

Kohtunike hinnangul oli tegu siiski FIA koodeksi tõsise rikkumisega ning liikluse puudumine või ajatrahvi vältimise üritus ei vabanda belglase tegutsemist.

Seeõttu karistati teda minutilise ajatrahviga ja lisaks peavad tema ja kaardilugeja Martijn Wydaeghe tegema aasta jooksul FIA programmi raames kaks päeva ühiskondlikult kasulikku tööd.

Neuville'i masin hakkas streikima reedel pärast hommikusi katseid, mistõttu lõpuks tuli neil koguni 800 meetrit masinat ajakontrolli lükata. See tõi kaasa neljaminutilise hilinemise ja seega 40-sekundilise ajatrahvi.

Karistuste mõjul alustab Neuville laupäeval neljandalt kohalt, kuigi nendeta oleks belglane kindlalt teine.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: