Reval-Sport/Mella haaras naiste käsipalli finaalis juhtohjad oma kätte

Viskel oleva Simona Koppeli seitsmest väravast ei piisanud, et Reval-Sport/Mellat alistada
Viskel oleva Simona Koppeli seitsmest väravast ei piisanud, et Reval-Sport/Mellat alistada Autor/allikas: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Eesti naiste käsipallimeistrivõistlustel on kätte jõudnud otsustavad kohtumised. Kui esmaspäeval alistas HC Kehra esimeses pronksikohtumises Aruküla/Mistra, siis kolmapäeval alustasid finaaliga HC Tabasalu/Audentes ja Reval-Sport/Mella.

Enne esimest finaalkohtumist olid tiimid tänavu kohtunud neljal korral ning sel kalendriaastal kaotuseta püsiv Mella oli vastased alistanud keskmiselt üheksa väravaga. Kolmapäevase õhtu alguse järgi võis eeldada, et asjad lähevad sama rada. Juba seitsmendal minutil, kui Tabasalu tehnilise vea järel viis Inga Bušina Reval-Spordi 4:1 ette, oli Martin Noodla Audentese pingil sunnitud aja maha võtma.

Selle järel aga mäng võrdsustus ning Kadri Liisi Tootsi tõrjete abil sai Tabasalu oma kiirrünnakutele tugineva mängu käima ja Simona Koppel tõi koduvõistkonna 23. minutil vaid ühe värava kaugusele. Poolaja lõpuni visati väravaid kordamööda ning garderoobi mindi seisult 12:14 Audentese poolt vaadates.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele. Kuigi Anastasija Bušina viis Reval-Spordi nelja väravaga ette, suutis Tabasalu kiiresti taastuda ning juba mõned minutid hiljem tõi Kerli Jõks taas tabloole numbrid 18:20. Kaks väravat tunduski olevat maagiline vahe, millest lähemale koduvõistkonnal saada ei õnnestunud. Pidevalt tundus Reval-Spordil olevat just nendel hetkedel üks lisakäik, et vahe taas suuremaks teha. Lõppseisuks vormistas Jõks 26:30.

"Läksime platsile hea tujuga ning kannustasime üksteist terve kohtumise vältel. Esimestel minutitel olime rünnakul natuke passiivsed, kuid siis saime hoo sisse. Sellel hooajal imelise arengu teinud Kadri Liisi Tootsi tõrjed olid meile suureks abiks. Üritame järgmisele mängule minna sama emotsiooniga, kuid proovime kaitses aktiivsemalt ja agressiivsemalt töötada," ütles HC Tabasalu/Audentese ääremängija Simona Koppel.

Reval-Sport/Mella poolt olid resultatiivseimad Angelika Šalk ja Anastasija Bušina seitsme tabamusega. Tabasalu poolelt vastas samaga Simona Koppel ning Kerli Jõks viskas viis väravat. Kahe mängu kokkuvõttes selguvad medalid jaotatakse 26. aprillil.