Itaalias ja Saksamaal selgusid esimesed karikafinalistid

Milano Inter
Milano Inter Autor/allikas: SCANPIX / IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto

Itaalia karikasarja poolfinaalis alistas Milano Inter 3:0 AC Milani ja jõudis 11-aastase pausi järel finaali, Saksamaal jõudis esmakordselt klubi ajaloos karikafinaali Freiburg, kui 3:1 saadi jagu Hamburgist.

Inter jõudis kahe mängu kokkuvõttes edasi 3:0. 1. märtsil toimunud poolfinaali avamängus leppisid nad AC Milaniga 0:0 viiki. Teisipäeva õhtul avas neljandal minutil skoori Lautaro Martinez. Argentiinlasele ühest väravast ei piisanud ning 40. minutil viis ta Interi 2:0 juhtima. Lõpptulemuse vormistas teisel poolajal Robin Gosens.

Nüüdseks on nii Inter kui Milani karikafinaali jõudnud 14 korda. Interi vastane 11. mail toimuvasse finaali selgub kolmapäeval Juventuse ja Fiorentina vahelises kohtumises. Avamängu võitis Juventus 1:0.

Saksamaal alistas Freiburg poolfinaalis 3:1 Hamburgi. Võidutiim pole oma klubi ajaloos enne nii kaugele jõudnud.

Freiburgi kõik kolm väravat sündisid esimesel poolajal. 11. minutil näitas esimesena täpsust Nils Petersen. Eduseisu aitasid suurendada Nicolas Höfler ja penalti realiseerinud Vincenzo Grifo. Hamburg suutis vastata vaid ühe väravaga, kui 88. minutil suunas peaga palli võrku Robert Glatzel.

Kolmapäeval lähevad teises poolfinaalis vastamisi RP Leipzig ja Berliini Union. Nii selgub Saksamaal seitsmeaastase pausi järel uus karikavõitja, sest Freiburg ja kolmapäeva õhtused poolfinalistid pole kunagi karikasarja võidu rõõmu nautida saanud.