Bostoni maratonil võidutsesid keenialased

Peres Jepchirchir ja Evans Chebet
Peres Jepchirchir ja Evans Chebet Autor/allikas: SCANPIX/AP

126. korda toimunud Bostoni maratoni võitis Evans Chebet (2:06.51). Naiste seas teenis esikoha Tokyo olümpiamängudel kuldmedali kaela saanud Peres Jepchirchir (2:21.1).

Keenia maratoonarid võtsid meeste arvestuses kolmikvõidu. Võitjaks tuli Evans Chebet, teise koha pälvis Tokyo olümpiamängudel esimesena medalita jäänud Lawrence Cherono (+0.30) ning kolmandana lõpetas mullu Bostonis võidutsenud Benson Kipruto (+0.36).

Naistest ületas esimesena finišijoone valitsev olümpiavõitja Peres Jepchirchir, kes edestas nelja sekundiga etiooplannat Ababel Yeshanehat. Kolmanda koha sai Mary Ngugi (+0.31), kes oli kolmas ka eelmisel aastal.

Kokku osales Bostoni maratonil üle 28 000 võistleja.

Toimetaja: Henrik Laever