Suri teenekas väravavaht ja treener Tõnu Meetua

Leinaküünal
Leinaküünal Autor/allikas: CHIRAG K/Unsplash

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) mälestab teenekat väravavahti ja treenerit Tõnu Meetuat (25.05.1955–17.04.2022).

Väikeste pausidega veetis Tõnu Meetua kogu ENSV-aegse karjääri Pärnu Kalakombinaadi puuri kaitstes ja seda just meeskonna kuldajal, mil võideti ohtralt medaleid ja karikaid.

Meetua jaoks olid tipphetkedeks kaks järjestikust karikavõitu, kui ta kaitses pärnakate väravasuud Kadrioru staadionil nii 1981. kui ka 1982. aastal finaalis. Lisaks krooniti ta ENSV karikavõitjaks ka 1988 ja 1990, siis küll varukollkiprina.

1985. aastal tuli Kalakombinaat/MEK ENSV meistriks, hõbemedali teenis Meetua 1978. ja 1981. aastal ning tuli viiel korral pronksile.   

Iseseisvuse taastanud Eesti esimeste meistrivõistluste ajal 1992. aastal sai Meetua juba 37-aastaseks, aga debüteeris ikkagi Pärnu JK väravas, kui alistati Viljandi JK 4:1. Veel hooajal 1995/1996 käis ta Pärnu esindusmeeskonnal Pärnu JK/Kalev abiks ning jagas Eesti meistrisarjas väljakut ka näiteks toona 16-aastase Raio Piirojaga. 

Pärast karjääri lõpetamist tegutses Meetua pikki aastaid Pärnus treeneri ja väravavahtide treenerina. Tõnu Meetua innustusel hakkas jalgpalliga tegelema tütar Elis, kes esindas koondist aastatel 1995–2011 kokku 63 ametlikus mängus. 

Eesti Jalgpalli Liit avaldab kaastunnet Tõnu Meetua perele, lähedastele ja kogu jalgpalliperele.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: