Põhiturniiri võitnud Phoenix Suns alustas kindlalt ka järgmist faasi

Chris Paul
Chris Paul Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Korvpalliliiga NBA põhiturniiri võitja Phoenix Suns alustas play-off'e kodus 110:99 (28:16, 25:18, 26:37, 31:28) võiduga New Orleans Pelicansi üle.

Phoenix kasvatas edu juba esimesel veerandil enam kui kümnele punktile ja teisel perioodil ka enam kui kahekümnele silmale. Kolmanda veerandi lõpus õnnestus New Orleansil lähemale tulla (79:71).

Viimasel tosinal minutil vähendasid külalised vahe parimal juhul kuuele silmale (87:81), kuid sealtpeale lükkas Phoenix sisse järgmise käigu ja juhtis peagi 103:85 ning võitis lõpuks 110:99.

Chris Paul tõi võitjatele 30 punkti ja jagas kümme resultatiivset söötu. Devin Booker toetas teda 25 punkti ja kaheksa tulemusliku sööduga.

New Orleansi ridades oli 25 silmaga resultatiivseim C.J. McCollum, aga leedulase Jonas Valanciunase panus oli 18 punkti kõrval lausa 25 lauapalli, sealjuures 13 ründelauast.

Võidukalt alustas play-off'e ka idakonverentsi parim Miami Heat, kes oli kodus üle Miami Heatist 115:91 (23:17, 36:23, 27:20, 29:31). Duncan Robinson tõi võitjatele 27 silma.

Kõige tasavägisema lõpuga kohtumises sai Boston Celtics jagu Brooklyn Netsist 115:114 (29:28, 32:33, 35:24, 19:29).

Pärast Kyrie Irvingu kaugviset juhtis Brooklyn 45 sekundit enne lõppu 114:111, aga järgneval rünnakul tabas Jaylen Brown (Boston), seejärel eksis Kevin Durant (Brooklyn) kolmesel ja Jayson Tatumi korv koos lõpusireeniga tõi dramaatilise võidu kodumeeskonnale.

Neljandas pühapäeval peetud mängus sai Milwaukee Bucks kodus jagu Chicago Bullsist 93:86 (34:21, 17:22, 23:28, 19:15). Giannis Antetokounmpo tõi võitjatele 27 punkti ja 16 lauapalli, Chicago parim oli 24 silma ja 17 lauapalliga Nikola Vucevic.