Koroonast vabanenud Vetteli auto läks rikki ja lisaks väljastati talle trahvikviitung

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel Autor/allikas: SCANPIX / XPB Images/PA Images

Neljakordne vormel-1 maailmameister Sebastian Vettel sai Austraalia GP etapil selleks mitte ettenähtud ajal ja kohas mopeediga sõitmise eest 5000 eurot trahvi.

Esimesel vabatreeningul tekkisid Vetteli masinal probleemid ja tema Aston Martin jäi suitsevana raja äärde. Sakslane haaras rajatöötajalt tulekustuti ja pihustas vahtu oma masinale.

Pärast sessiooni lõppu sõitis ta tagasi boksi mopeedil, kiiver kuklas ja vahepeal pealtvaatajatele lehvitades, korraks isegi mõlema käega.

Rajakohtunikud kutsusid seepeale sakslase välja ja tegid talle reeglite rikkumise eest trahvi, sest viie minuti jooksul pärast vabatreeningu lõppu ei tohi rada läbida.

Vettel selgitas, et rajatöötaja pakkus talle ise mopeedi ja lubas sõita. "Ma küsisin, et kas ma võin sõita. Sest ma eelistan ise sõita," lausus ta ajakirjanikele. "Siis ulatas ta mulle mopeedi ja ma ütlesin "okei" ja tema ütles "anna minna". Ja ma läksin."

Kohtunikud tõid välja, et Vettel asus teele üksi ja ringrajal, mitte selleks ettenähtud teel ning rajatöötajad proovisid samal ajal täpsemate instruktsioonide saamiseks kontakteeruda võistluskeskusega.

Tehniliste probleemide tõttu pidi Vettel teisest vabatreeningust loobuma, sest tema Aston Martinil tuli vahetada jõuallikat. Vetteli hooaeg on alanud mitme tagasilöögiga, sest kaht esimest etappi pidi ta positiivse koroonaproovi tõttu kõrvalt vaatama.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: