Tartu hakkas poolakatele kõvasti vastu, aga finaali ei jõudnud

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond
Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Autor/allikas: BK Liepaja/Ģirts Ģertsons

Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpallivõistkond kaotas Põhja-Euroopa liiga (ENBL) poolfinaalis võõrsil esimese paigutusega Poola klubile Wloclaweki Anwilile 74:80 (20:18, 14:19, 15:24, 25:19).

Teisel veerandil juhtis Tartu vahepeal isegi üheksa punktiga (34:24), kuid poolaja lõpp kuulus kodumeeskonnale, kes läks vaheajale 37:34 eduseisus ja tabas kohe teise pooala alguses paar kaugviset (43:34).

Viimast veerandaega alustati Wloclaweki 12-punktilises eduseisus, aga tartlased jõudsid järele ja asusid juhtimagi 68:66 ning viigistasid hiljem veel seisu 72:72-le. Lõpuminutid kuulusid aga Poola meeskonnale.

Tartlaste punktid jagunesid kaunis võrdselt: Patrik Saal oli 14 silmaga parim, Adomas Drungilas ja Edmunds Elksnis panustasid 12 punktiga. Võitjate parim oli 22 punktiga ameeriklasest tagamängija Jonah Mathews.

Tartu meeskonna peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul sai määravaks visketabavus. "Viskasime palju korvi alt mööda ja üldse oli kahepunktivisete protsent kehv," lausus ta klubi pressiteate vahendusel.

"Mehed võitlesid küll kõvasti, aga me ei murdnud läbi siis, kui vastastel vead olid täis ja suure publiku ees mängides hakati ka liigselt kiirustama. Aga suures plaanis tänud meestele pingutuse eest ja loodame homme [neljapäeval - ERR] turniiri võiduga lõpetada."

Juba neljapäeval mängib Tartu kolmanda koha peale Tšehhi võistkonna Brnoga. Põhja-Euroopa liiga võitja selgitavad Wloclaweki Anwili ja Leedu klubi Šiauliai.