Selgusid Eesti spordiajakirjanduse 2021. aasta parimate tööde nominendid

Eesti spordiajakirjanduse auhinnad
Eesti spordiajakirjanduse auhinnad Autor/allikas: Eesti Spordiajakirjanike Selts

Eesti spordiajakirjanduse 2021. aasta parimate tööde konkursile laekus üle saja töö kaheksas kategoorias. Võitjad kuulutatakse välja 12. aprillil Kristiine O'Learyses Unibet Sports Arenal.

Saadetud töid hindas žürii koosseisus Kristi Kirsberg, Rasmus Kagge, Holger Roonemaa, Kaspar Taimsoo ja Signe Ivask (TÜ), kirjutava pressi kategooriates oli lisahindaja Risto Berendson ning fotokategoorias Joosep Martinson.

"Kirjutava pressi esitatud lugude seas oli piisavalt valikut. Mõistagi tõusid esile suured teemad, mis tõid välja nii spordi ilu kui ka pahupoole ehk olümpiavõidu kajastamine ühelt poolt ja ahistamisskandaalid teisalt," kommenteeris Kirsberg žürii nimel.

"Samas, rääkides ka teiste žüriiliikmetega, koorus välja tõsiasi, et oleks tore, kui audiovisuaali kategooriates oleks töid rohkem – videolugusid ja ülekandeid teevad ju pea kõik kanalid, aga esitajate seas on paljuski vaid ERR-i rahvas."

Auhindadega abistasid Eesti Olümpiakomitee, Nike, Tere, Hawaii Express, moomoo, Red Bull ja Tridens.

2021. aasta parimate tööde nominendid (tähestikulises järjekorras):

Kirjutava pressi publitsistika: Matthias Kalev (Eesti Ekspress); Priit Pullerits (Postimees); Deivil Tserp (Õhtuleht)

Elektroonilise pressi publitsistika: Kristjan Kalkun ja Ülle Õun (ERR); Steiv Silm ja Rasmus Raidla; Johannes Vedru ja Juhan Kilumets (ERR)

Kirjutava pressi võistlusülevaade: Ott Järvela (Olümpiakohvik); Jaan Martinson (Delfi/Eesti Päevaleht); Peep Pahv (Delfi/Eesti Päevaleht); Märt Roosna (Delfi/Eesti Päevaleht)

Elektroonilise pressi ülekanne: ERR-i jalgpalli EM-i ülekanded (Kristjan Kalkun, Tarmo Tiisler, Alvar Tiisler, Aet Süvari; režissöörid Eva-Katariina Taimre, Tõnis Terve, Margit Rand, Sebastian Koljak; juhtoperaator Andrus Rebane; stuudiokujundus Marit Kutser; produtsendid Rivo Saarna, Tiina Koljak); ERR-i jäähoki MM-i ülekanded (Kristjan Kalkun ja Villem-Henrik Koitmaa); TV3 Grupi Meistrite liiga ülekanded (Kalev Kruus)

Kommentaar/kolumn: Kristjan Kalkun (ERR); Kaspar Koort (Õhtuleht); Peep Pahv (Delfi/Eesti Päevaleht); Priit Pullerits (Postimees/Jooksja)

Spordiuudis: Jaan Martinson (Delfi/Eesti Päevaleht); Mart Treial (Õhtuleht); Rasmus Voolaid (Soccernet.ee)

Spordifoto: Tiit Blaat (Ekspress Meedia); Tairo Lutter (Postimees), Andres Putting (Ekspress Meedia)

Parim maakondlik lugu: Lenel Karu ja Henn Uuetoa (Tartu Postimees); Aivar Ojaperv (Virumaa Teataja); Maarius Suviste (Lõuna-Eesti Postimees)

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: