Eesti võttis Rumeenia vastu ülikindla võidu

{{1649221920000 | amCalendar}}
U-18 jäähoki MM-turniir: Eesti - Suurbritannia
U-18 jäähoki MM-turniir: Eesti - Suurbritannia Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti kuni 18-aastaste jäähokikoondis alistas omaealiste teise divisjoni A-grupi MM-turniiri kolmandas kohtumises Rumeenia 5:0 (3:0, 2:0, 0:0) ning jätkab täiseduga.

Avaperioodi 10. minutil läks Eesti Max Välja väravast juhtima ja kaks minutit hiljem duubeldas eduseisu Deniss Kontseus. Perioodi kolmas värav sündis 15. minutil kui skoori tegi Marek Potšinok.

Teise perioodi alguses viskas Eesti neljanda värava Niklas Sildre ning lõpptulemuse vormistas Potšinoki teine tabamus. Eesti meeskonna väravas tegi nullimängu mängu parimaks valitud Georg Vladimirov, kes tõrjus kõik 16 rumeenlaste pealeviset.

Päeva esimestes mängudes alistas Suurbritannia Lõuna-Korea 3:2 (1:2, 2:0, 0:0) ning Leedu Serbia 6:3 (3:0, 0:2, 3:1).

Kolmest kohtumisest kolm võitu teeninud Eesti hoiab üheksa punktiga esimest kohta. Teisel positsioonil on kuus punkti kogunud Lõuna-Korea ja kolmandal kohal viie punktiga Suurbritannia.

Reedel läheb Eesti vastamisi Lõuna-Koreaga ning laupäeval kohtutakse turniiri viimases mängus Serbiaga.

Enne mängu:

Eesti koondis läheb kolmandale mängule vastu täiseduga. Turniiri avavoorus saadi jagu Suurbritanniast 3:2 (1:0, 0:1, 2:1), teisipäeval alistasid eestlased Leedu 8:3 (2:1, 4:1, 2:1).

Tabeliseis: Lõuna-Korea, Eesti 6, Rumeenia 4, Suurbritannia 2, Leedu, Serbia 0.

Kuueliikmelise divisjoni võitja tõuseb järgiseks korraks esimese divisjoni B-gruppi, viimane langeb aga teise divisjoni B-gruppi.

Toimetaja: ERR Sport