Ajaloo suurima tagasituleku teinud Kansas krooniti USA üliõpilasmeistriks

Kansas Jayhawks
Kansas Jayhawks Autor/allikas: SCANPIX / USA TODAY Sports

Ameerika Ühendriikide ülikoolide korvpalliliiga NCAA meistriks tuli tänavu Kansas, kes alistas finaalmängus North Carolina meeskonna 72:69 (25:40).

Tegemist oli ajaloolise mänguga, sest esimesel poolajal jäi Kansas koguni 16 punktiga kaotusseisu ja nii suurelt taga olles pole keegi varem finaalmängu võitnud. Vastavat rekordit hoidis seni kümne punktiga Kentucky, kes 1998. aastal alistas Utah'.

Kansas oli aga teisel poolajal palju parem ja otsustavatel hetkedel mängis tähtsaimat rolli David McCormack, kes viimase poolteise minuti jooksul viskas kaks korvi. Kokku jäi tema arvele 15 silma.

Kansas Jayhawksi kasuks tõi 15 punkti ka Jalen Wilson. North Carolina Tar Heelsi ridades jõudsid 15 punktini Armando Bacot ja R.J. Davis.

Kansase jaoks tähendas triumf ajaloo neljandat tiitlit: varasemad tulid aastatel 1952, 1988 ja 2008.

NCAA March Madnessi ehk "märtsihulluse" kaks päeva varem toimunud poolfinaalides sai Kansas jagu Villanova Wildcatsist 81:65 ja North Carolina oli üle Duke Blue Devilsist 81:77.