Aerutamishooaja avavõistlusel lõhuti tihedas konkurentsis aere ja paate

Siim Peetris
Siim Peetris Autor/allikas: Ivar Hütt

Nädalavahetusel avati aerutamishooaeg süstaslaalomivõistlusega Jägala jõel. Kahel päeval peeti maha Baltic Cup'i esimene etapp ja Harju Open võistlused. Jägala joa lõigule oli mõõtu võtma tulnud nii Eesti kui Läti paremik, kokku oli startijaid 31.

Kõige noorema osaleja sünniaastaks oli seekord 2008 ja vanim osaleja oli aukartust äratava sünniaastaga 1944. Jägala jõe kevadiselt külm suurvesi pakkus väljakutset ka kõvematele tegijatele, koguti hulganisti trahve, murti aere, lõhuti paate ja ei puudunud ka ebaõnnestunud pöörete tõttu külmas vees suplused. See kõik muutis võistlused pingeliseks kuni viimase hetkeni.

Naiste süstaklassis jagati kohti eestlaste vahel. Mõlemal päeval suutis tihedas heitluses võidu vormistada Kersti Pärnamägi Süstaslaalomiklubist Pirita. Teisele kohale tuli Marianne Klopets klubist Veeslaalom ja poodiumi madala astme sai seekord Maria Nechaeva, kes on võitja klubikaaslane.

Meeste kanuuklassis oli ülekaalukalt parim lõunanaaber Krišs Ožols klubist Straume, kes ei andnud konkurentidele võimalust kummalgi päeval. Teise ja kolmada koha heitlust pidasid klubikaaslased Emils Varslavans ja Matiss Sils Lätist, kellest esimesel päeval oli parem Emils ja teisel päeval õnnestus aasta nooremal Mattisel konkurenti võita. Parima eestlasena saavutas esimesel päeval Siim Peetris neljanda koha ja teisel päeval kuuenda koha.

Kõige pingelisem heitlus peeti maha meeste süstaklassis. Esimene koht läks ülekaalukalt mõlemal päeval Läti parimale slalomistile Ritvars Celminsile. Poodiumi kahele madalamale kohale käis tihe heitlus mõlemal võistlusel. Kui esimese päeva kvalifikatsioonide põhjal näitas kolmandat aega ka Peetris Süstaslaalomiklubist Pirita, siis finaalis pääsesid poodiumile Kaspars Pakers ja Martins Plaudis. Peetris suutis saavutada neljanda koha.

Teisel võistluspäeval oli samuti meeste süstaklassi teise ja kolmanda koha konkurents tihe. Võisteljate aegade erinevus jäi vähem kui kuue sekundi sisse, kuid taaskord suutsid teistest paremad olla Kaspars Pakers ja Martins Plaudis Lätist. Parima eestlasena lõpetas Peetris, saavutades seitsmenda koha.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: