Sulgpalliklubi Triiton võttis kõik juunioride meistrikullad

Tauri Kilk
Tauri Kilk Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Tallinnas Tondiraba Sulgpallihallis mängiti kaks päeva Eesti juunioride meistrivõistlusi. Kõik kaheksa kuldmedalit kuulusid lõpuks Tartu Triitoni mängijatele, lisaks teeniti veel kolm hõbedat ja neli pronksi. Kaks hõbedat ja üks pronks kuulusid TÜASK-i sulgpalluritele, Tallinna Sulgpallikeskuse esindajad pidid leppima kolme hõbe- ja kolme pronksmedaliga.

Noormeeste üksikmängus oli kahel eelmisel aastal võidutsenud Tauri Kilk (Triiton) favoriit sellelgi korral, ehkki asetuselt oli ta oma klubikaaslaste Andrei Schmidti ja Hugo Themase järel alles kolmas. Juhtus aga nii, et avaringis vaba olnud Schmidt kaotas teises ringis üllatuslikult Marti Joostile (Nõo SK) 10:21, 11:21 ning ei pääsenud kaheksa paremagi sekka. Tabeli ülemisel poolel selgitasid ühe finalisti (ja pronksikohtumises osaleja) veerandfinaalis Joostist 21:11, 21:17 jagu saanud Roland Kutsei (Triiton) ja neljanda asetusega Rene Leeman (TSKeskus). Leeman, kelle isa Urmas krooniti laupäeval kahekordseks Eesti seenioride meistriks, jäi peale 21:13, 21:9.

Tabeli alumisel poolel viis loos juba veerandfinaalis kokku Kilgi ja viimasel ajal üha kindlamat mängu näidanud Mario Kirsima (TSKesku). Kilk võitis kuuenda asetusega tallinlase vastu avageimi 21:16, kuid teises jäi 21:15 peale nii 2020. kui ka 2021. aasta finaalis just Kilgile kaotanud Kirisma. Tasavägise kolmanda geimi võitis tartlane 21:18. Poolfinaal klubikaaslase Hugo Themase vastu lõppes kahe geimiga, ehkki Kilgi edu polnud kaugeltki mäekõrgune - 21:14, 21:16.

Finaal Kilk - Leeman erilist pinget ei pakkunud, sest oma kolmanda üksikmängu tiitli vormistas tartlane geimidega 21:9, 21:11. Leeman vahetas mulluse pronksi nüüd hõbeda vastu. Pronksimängus kahe klubikaaslase vahel sai Themas jagu Kutseist 21:9, 21:17. Temale tähendas see esimest üksikmängu medalit juunioride seas.

Mis Andrei Schmidtil ja Hugo Themasel jäi tegemata üksikmängus, tehti koos ära noormeeste paarismängus. Esimese asetusega tartlastel tuli küll finaalis kahe viimase aasta tšempionide Mario Kirisma ja Robin Schmalziga (TSKeskus) heidelda kolm geimi, kuid lõpuks jäädi ikkagi peale 17:21, 21:13, 21:18. Kahe viimase aasta pronksised autasud vahetati nüüd lõpuks kulla vastu.

Pronksi said teise asetusega Rene Leeman ja Chris Robin Talts (TSKeskus), kes Siim Saarsest (Pärnu SK) ja Rasmus Taltsist (TSKeskus) sai mõlemas geimis jagu võrdse tulemusega 21:12, vahetades mulluse neljanda koha nüüd medali vastu. 

Neidude üksikmängus pidi kindlasti selguma uus võitja, sest viimase viie aasta meistrid (Kati-Kreet Marran, Hannaliina Piho, Karina Kapanen, Ramona Üprus, Catlyn Kruus) on kõik juba juuniorieast välja kasvanud. 21 neiu konkurentsis mängisid end asetustele kohaselt finaali kaks Triitoni esindajat, kuid kulla sai seekord teisena asetatud mängija. Emili Pärsim võitis küll Marelle Salu vastu avageimi 21:19, kuid kaotas teise 8:21 ja kolmanda 11:21. 

Poolfinaalis oli Marelle seejuures pidanud tulise matši klubikaaslase Elisaveta Beriku vastu, võites avageimi alles 30:28 ja teise 21:15. Ka Emili pidi vaeva nägema kolm geimi, sest Emilia Šapovalova (TÜASK) võitis avageimi 21:18. Teises jäi peale Pärsim 21:10 ning kolmandas veelgi kindlamalt 21:8. Pronksikohtumises alistas Berik Šapovalova 21:19, 21:13 ning kindlustas seega Triitoni esindajate kolmikvõidu.

Marelle Salule oli see juunioride seas esimeseks medaliks üksikmängus, Emili Pärsim oli mullu jäänud neljandaks, Elisaveta Berik sai aga kolmandat aastat järjest pronksmedali. 

Nii nagu üksikmängus, toodi ka neidude paarismängus kolmikvõit Tartusse. Kui viimased neli hooaega olid seda mänguliiki valitsenud Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK), siis nüüd võtsid aujärje üle Emili Pärsim ja Marelle Salu. Kahel viimasel aastal finaalis kaotanud Emili ja Marelle jõuühendus oli piisav, et TÜASK-i paar Kadi Ilves ja Marta Emili Teller hõbedale jätta. Esimese geimi võitis küll ülikooli paar 21:17, kuid kahes järgmises jäid peale Pärsim ja Salu 21:16 ja 21:17. Vastasseis kestis 49 minutit.

Pool tundi väldanud pronksimadinas Elisaveta Beriku ja Katriin Jagomägi ning Lumikki Liiase (kõik Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SK) vahel jäid peale mullu neljanda kohaga leppima pidanud triitonlannad 21:11, 23:21.

Meistrivõistluste viimases finaalis oli Marelle Salul võimalus võita tänavu kolmaski kuld, sest koos Hugo Themasega mängiti segapaarismängu finaalis Tauri Kilgi ja Elisaveta Beriku vastu. Nii siiski ei läinud, hoopis Kilk teenis teise kulla. Kilk ja Berik võitsid esimese geimi 21:17 ja teise juba kindlamalt 21:8. Themas ja Salu pidid hõbedaga leppima ka mullu, Kilgil oli sellest sellest mänguliigist varem pronks aastast 2020 (koos Catlyn Kruusiga), Berik oli mullu koos Andrei Schmidtiga kolmas.

Pronksisaajate selgitamiseks oli vaja kolme geimi, lõpuks võitsid Robin Schmalz (TSKeskus) ja Marta Emili Teller (TÜASK) 16:21, 21:15, 21:11, jättes neljandaks Tregert Gustav Värvi (TÜASK) ja Heili Merisalu (Nõo SK). Esimese asetusega Andrei Schmidt ja Emili Pärsim kaotasid veerandfinaalis Schmalzile ja Tellerile 12:21, 13:21.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: