Liverpool ja City said kohustuslikud võidud, Chelsea hävis täielikult

Brentfordi mängijad Christian Eriksen ja Ivan Toney
Brentfordi mängijad Christian Eriksen ja Ivan Toney Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Focus Images

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas peeti laupäeval 30. vooru kohtumised. Võidurõõmu nautisid tabeli tipus paiknevad Manchester City ja Liverpool, kuid kolmandal kohal olev Londoni Chelsea lasi endale lüüa neli väravat.

Liverpool alistas koduväljakul 2:0 skooriga väljalangemistsoonis paikneva Watfordi. Kodumeeskond läks 22. minutil Diogo Jota tabamusest juhtima, lõppskoori vormistas 89. minutil penalti edukalt realiseerinud Fabinho.

Liiga liider Manchester City sai võõrsil 2:0 jagu Burnleyst. Viis minutit pärast avavile läks City Kevin De Bruyne väravast juhtima ja 20 minutit hiljem suurendas külaliste eduseisu Ilkay Gündogan. City on 30 vooruga kogunud 73 punkti, Liverpool jääb tiitlikaitsjast punkti kaugusele.

Üllatuse vormistas tabeli tagumisse poolde kuuluv Brentford, kes oli võõrsil 4:1 üle Londoni Chelseast. Väravateta avapoolaja järel viis Antonio Rüdiger Chelsea 48. minutil juhtima, kuid kõigest kaks minutit hiljem viigistas seisu Vitaly Janelt.

Brentford läks kohtumist esmakordselt juhtima 54. minutil, kui skoori tegi Christian Eriksen. Kuus minutit hiljem lõi Janelt oma teise värava ning Brentfordi viimase värava eest hoolitses 87. minutil Yoane Wissa. Liigatabelis jätkab Chelsea kolmandal kohal, vahe teisel kohal oleva Liverpooliga on 13 punkti.

Liverpool - Watford 2:0
Burnley - Manchester City 0:2
Brighton & Hove Albion - Norwich 0:0
Londoni Chelsea - Brentford 1:4
Leeds - Southampton 1:1
Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 2:1

Toimetaja: Henrik Laever