Rootslanna Andersson jättis Björgeni koduradadel teiseks

Ebba Andersson
Ebba Andersson Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Murdmaasuusatamise pikamaasarja Visma Ski Classicsi eelviimase osavõistluse ehk Põhja-Norras toimuva Reistadlöpeti (50 km klassikatehnikas) võitsid naistest rootslanna Ebba Andersson (2:38.01,4) ja meestest norralanna Martin Löwström Nyenget (2:17.42,0).

Anderssoni ähvardasid Norra suusastaarid, aga selle hooaja järel tippspordiga lõpetav Therese Johaug loobus viimasel hetkel võistlemisest ja Marit Björgenist sai ta 54,2 sekundiga jagu. Kolmandaks tuli samuti norralanna Astrid Öyre Slind (+3.52,8).

Tänavu Holmenkolleni suusamaratonil triumfeerinud Nyenget oli meeste seas enam kui minutiga parem teisena lõpetanud kaasmaalasest Tord Asle Gjerdalenist (+1.15,2). Kolmandana ületas finišijoone Mikael Gunnulfsen (+3.10,1).

Visma Ski Classicsi sarjas jääb sõita nüüd veel vaid üks etapp ehk järgmisel laupäeval Soomes toimuv Ylläs-Levi mõõduvõtt, kus võistlejaid ootab 70 km klassikatehnikaradu.