Eesti naiste korvpallimeistriks krooniti TalTech

Foto: Facebook / TalTech Basketball

Eesti naiste korvpalli meistriliiga finaalseeria sai lõpu, kui kolmandas finaalmängus alistas TalTech/Nordaid 62:57 Tallinna Ülikooli ning krooniti sellega Eesti meistriks.

Neljapäevane kohtumine oli finaalseeria kõige tasavägisem ja korvidevaesem. Kolmandal veerandil kaheksa punktiga juhtinud TalTech leidis end neljanda veerandi alguses seitsmepunktilises kaotusseisus, kuid lõpuks ikkagi võitis 62-57. Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Annika Köster viskas 13 punkti ja hankis 17 lauapalli.

"Võib-olla tüdrukutel oli kuklas see, et kaks esimest mängu olime võitnud suurema vahega ja mõtlesime, et äkki tuleb ka lihtsamalt. Aga nagu näha oli, pidime ikka väga palju vaeva nägema. Lõpuks meie kaitsesurve ikkagi tõi selle võidu. Tundus, et lõpus nad natuke väsisid. Natuke oli õnne ka lõpus," rääkis Köster.

Meistriliiga tasemel mängiski tänavu Eestis vaid kaks naiskonda. Mõlemad osalesid ka Balti Liigas, kogudes võrdse arvu võite, kuid paremus omavahelistes mängudes andis TalTechile kaheksanda ja Tallinna Ülikoolile üheksanda koha.
Kui siia lisada kohtumised karikavõistlustel ja finaalseerias, jäi võitude seis lõppenud hooajal TalTechi kasuks 6:1.

"Kuna meil on olnud palju vigastusi, oleme koroonaga hädas, siis arvan, et sinna on ka natuke nahka läinud," rääkis Tallinna Ülikooli mängija Merike Anderson.

Köster tõi välja, et TalTech oli platsil väga noore naiskonnaga. "Meil üle poole võistkonnas on 16-19-aastased tüdrukud, kes pole varem isegi naiste esiliigas mänginud, kes kohe nii-öelda tundmatus kohas visati vette. Pidid Balti liigas mängima, müts maha nende ees. Tahavad trenni teha, kogu aeg valmis arenema," rääkis Köster.

Enne finaalmängu:

Finaalmängule minnakse vastu TalTech/Nordaidi 2:0 juhtimisel. Avamängu võitis naiskond koduväljakul, kui Tallinna Ülikoolist oldi üle 73:60. Teine kohtumine võideti lõppskooriga 82:64.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: