Norra jalgpallikoondis lõi Armeeniale tervelt üheksa väravat

Norra jalgpallikoondis
Norra jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / AP

Norra jalgpallikoondis alistas kodusel Ullevaali staadionil toimunud maavõistlusmängus külla sõitnud Armeenia koguni 9:0.

Kübaratrikiga sai hakkama ründaja Joshua King, kes tabas 29. minutil penalti, aga skooris 34. ja 59. minutil ka mängust. Kaks väravat kirjutati Erling Braut Haalandi nimele (24. ja 45+1. minutil).

Lisaks tegid skoori veel Kristian Thorstvedt (30.), Mats Dähli (80.) ja Alexander Sorloth (90+1.). Samuti kasvatas Norra edu Kamo Hovhannisjani 86. minuti omavärav.

Norra üleolekust kõneleb ka asjaolu, et palli hoiti koguni 71 protsenti ajast. Väravavõimalusi oli norralastel 24, aga Armeenial vaid üks. Sealjuures löögid raami olid Norra kasuks 10:0.

Tegemist oli Norra jalgpallikoondise suurima võiduga pea 30 aasta jooksul. 1992. aastal võideti San Marinot 10:0. Armeenia jaoks oli tegemist aga ajalooliselt suurima kaotusega.