Alutagusel tõmmati joon alla Alexela noorte suusasarja hooajale

Alexela noorte suusasari
Alexela noorte suusasari Autor/allikas: Eesti Suusaliit

Laupäeval toimus Alutaguse puhke- ja spordikeskuses Alexela noorte suusasarja 2022 viies ja ühtlasi viimane etapp, kus sajad noored panid end proovile ühisstartidest vabatehnika distantsidel.

"Ehkki kevad murrab jõudsalt peale, on Eestimaal kohti, kus talv ei kavatse suusasõprade rõõmuks veel niipea lõppeda. Võistluseelsel öösel sadanud paduvihm asendus võistluse ajaks lumesaju ja talviste oludega. Täname Alutaguse Puhke- ja Spordikeskust eesotsas Avo Samblaga väga hea võistluse korralduse eest - eriti suur rõõm oli korraldada hooaja viimased võistlused lumisel Alutagusel, kus viimastel talvedel pole lumepuuduse või Covid reeglite tõttu õnnestunud noortesarja ega Eesti meistrivõistlusi korraldada," ütles Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk.

Alexela noorte suusasarja viiendal etapil võisteldi kaheksas eri vanuseklassis. Kokku osales Eesti erinevatest klubidest ligi 300 võistlejat. Enim võistlejaid oli MN-11 ja M-16 vanuseklassides.

N-11
1. Ann-Marii Mets (Kagu Biathlon)
2. Annegrete Kumm (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)
3. Kendra Varikov (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)

M-11
1. Andorres Veerpalu (Kagu Biathlon)
2. Eerik Vahtra (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)
3. Tormi Pajusalu (Suusaklubi "Jõulu")

N-12
1. Berit Alliksaar (Sakala Suusaklubi)
2. Anette Kivimägi (Alutaguse Suusaklubi)
3. Anni Alus (Nõmme Spordiklubi)

M-12
1. Andrias Rääst (Alutaguse Suusaklubi)
2. Aaron Rehemaa (Kagu Biathlon)
3. Marten Nurgamaa (Alutaguse Suusaklubi)

N-13
1. Anette Ahu (Alutaguse Suusaklubi)
2. Anett Liisa Parts (Tamsalu AO Suusaklubi/TVSK)
3. Karoliine Lauri (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)

M-13
1. Stefan Kivil (Emajõe Suusaklubi)
2. Artur Hallik (Tamsalu AO Suusaklubi/TVSK)
3. Elmar Unn (Karupesa Team)

N-14
1. Rosibel Marii Kaldvee (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)
2. Nora-Loreen Ossip (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)
3. Karmen Noormets (Nõmme Spordiklubi)

M-14
1. Dominik Lopuhhin (Nõmme Spordiklubi)
2. Rudolfs Raudzins (Cesu sporta skola)
3. Rico-Marcus Luik (Suusaklubi "Jõulu")

N-16
1. Gerda Kivil (Emajõe Suusaklubi)
2. Hedvig Altmäe (KF Suusaklubi/Rakvere SPK)
3. Herta Rajas (Alutaguse Suusaklubi)

M-16
1. Toni Andree Saarepuu (Võru Suusaklubi/Võru Spordikool)
2. Gregor Narusk (Spordiühing Võru Biathlon)
3. Daniel Varikov (Võru Suusaklubi/Võru Spordikool)

N-18
1. Liis-Marii Kaso (KF Suusaklubi/Rakvere SPK)
2. Kretel Kaljumäe (Spordiklubi CFC)
3. Anni Lii Unn (A.R Pro Ski Team)

M-18
1. Ralf Kivil (Emajõe Suusaklubi)
2. Lars Piirmann (Võru Suusaklubi/Võru Spordikool)
3. Ivar Vsivstev (Kagu Biathlon)

N-20
1. Johanna Udras (Võru Suusaklubi/Võru Spordikool)
2. Anette Peltser (Sakala Suusaklubi)
3. Laura Lään (RR Suusaklubi)

M-20
1. Hendrik Peterson (Suusaklubi "Jõulu")
2. Kaspar Päärson (Spordiklubi CFC)
3. Anders Veerpalu (Suusaklubi "Jõulu")

N-23
1. Teesi Tuul (Eesti Spordiselts Põhjakotkas)
2. Karolina Pugal (Eesti Spordiselts Põhjakotkas)

M-23
1. Aleksander Tamm (Emajõe Suusaklubi)
2. Kevin Grihin (MTÜ Karupesa Team)
3. Albert Unn (MTÜ Karupesa Team)

Sel hooajal toimus Alexela noorte suusasarja raames viis etappi. Keskmine osalejate arv etapil oli 314, kokku osales 515 erinevat last ja esindatud oli 30 erinevat klubi ja organisatsiooni.

Hooaja koondarvestuses olid vanuseklasside võitjad:

N-11     Annegrete Kumm (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)
M-11    Andorres Veerpalu (Kagu Biathlon)
N-12     Berit Alliksaar (Sakala Suusaklubi)
M-12    Andrias Rääst (Alutaguse Suusaklubi)
N-13     Anett Liisa Parts (Tamsalu AO Suusaklubi/TVSK)
M-13    Stefan Kivil (Emajõe Suusaklubi)
N-14     Rosibel Marii Kaldvee (Võru Suusaklubi/ Võru Spordikool)
M-14    Dominik Lopuhhin (Nõmme Spordiklubi)
N-16     Gerda Kivil (Emajõe Suusaklubi)
M-16    Toni Andree Saarepuu (Võru Suusaklubi/Võru Spordikool)
N-18     Andra Aavik (Eesti Spordiselts Põhjakotkas)
M-18    Lars Piirmann (Võru Suusaklubi/Võru Spordikool)
N-20     Laura Lään (RR Suusaklubi)
M-20    Ott Aron(RR Suusaklubi)
N-23     Teesi Tuul (Eesti Spordiselts Põhjakotkas)
M-23    Aleksander Tamm (Emajõe Suusaklubi)

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: