Nädalavahetusel tõmmatakse joon alla talvisele murdmaasuusatamise hooajale

Suusatamine
Suusatamine Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Eeloleval nädalavahetusel tõmmatakse Alutaguse puhke- ja spordikeskuses joon alla 2022. aasta murdmaasuusatamise hooajale. Laupäeval toimub Alexela noorte suusasarja viies etapp ja pühapäeval Eesti meistrivõistlused klassika sprinditeadetes.

"Ehkki kevad murrab jõudsalt peale, on Eestimaal kohti, kus talv ei kavatse suusasõprade rõõmuks veel niipea lõppeda. Eriti suur rõõm on korraldada hooaja viimased võistlused lumisel Alutagusel, kus viimastel talvedel pole lumepuuduse või Covid reeglite tõttu õnnestunud noortesarja ega Eesti meistrivõistlusi korraldada. Nii Alexela noortesarja kui ka Eesti meistrivõistluste varasemad etapid on olnud väga populaarsed, mistõttu ootame suurt osavõttu ka sel nädalavahetusel," ütles Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk.

Laupäeval, Alexela noorte suusarja viimasel etapil toimuvad ühisstardist vabatehnika sõidud kaheksas eri vanuseklassis. Kõige nooremate distantsi pikkus on kolm ja kõige vanematel 20 kilomeetrit. Hoolimata Covidi mõjudest on sarja selle hooaja igal etapil osalenud keskmiselt üle 300 noore suusataja.

Pühapäeval toimuvad samas Eesti meistrivõistlused klassika sprinditeadetes vanuseklassidele MN-18, MN-20 ja MN. Sprinditeates osalevad kaheliikmelised teatevõistkonnad, kes sõidavad vaheldumisi 1,2 km (naised) ja 1,4 km (mehed) pikkustel ringidel kokku kuus ringi.

Võistlus algab laupäeval kell 11.00 ning pühapäeval kell 10.30 hommikul.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: