Ukraina uisutaja heideti ühismeedias käitumise tõttu koondisest välja

Anastassija Šabotova
Anastassija Šabotova Autor/allikas: SCANPIX / AP

Ukraina rahvuskoondisest eemaldati 16-aastane iluuisutaja Anastassija Šabotova, kes pani Venemaa endise iluuisutähe Jevgeni Pljuštšenko sõda õigustavale videopostitusele meeldimise.

Moskvas sündinud Šabotova esindas 2019. aastani Venemaad, aga süüdistas riigi teisi iluuisutajaid dopingutarvitamises ja teenis nõnda ära viimaste pahameele.

Kuna Šabotova ema on ukrainlanna ja mõlemad emapoolsed vanavanemad elavad tänini Ukrainas, siis otsustas ka tema hakata esindama just seda riiki.

Ukraina lipu all võistles Šabotova äsja ka Pekingi olümpiamängudel, kus sai naiste üksiksõidus viimase ehk 30. koha. Samuti kuulus ta kümnendaks tulnud Ukraina võistkonda.

Hiljuti pani ta meeldimise tuntud Vladimir Putini toetaja Jevgeni Pljuštšenko Instagrami videole, kus viimane õigustas Venemaa ulatuslikku sissetungi Ukrainasse.

Üks Šabotova konto jälgija asus seejärel mõttevahetusse iluuisutajaga ja kajastas seda ka oma blogis. Selgus, et iluuisutaja vaatas Pljuštšenko video lõpuni, kuid lisas, et tema "meeldimine" ei tähenda toetust Ukraina-vastastele sõnumitele.

Kui jälgija seepeale viitas Šabotova passiivsusele käimasoleva sõja asjus, vastas sportlane: "Me kõik toetame oma riiki, aga ma ei näe mõtet seda avalikkuses väljendada, sest see ei muuda midagi."

Šabotova kommentaarid pahandasid nii avalikkust, kui ka teisi Ukraina uisutajaid. Pärast juhtumi avalikuks tulekut võttis uisutaja "meeldimise" ära ja sulges oma Instagrami kommenteerimisvõimaluse.

Kolmapäeval teatas aga Ukraina uisuliidu asepresident Daniil Amirhanov, et kohalik spordiministeerium on langetanud otsuse sportlane rahvuskoondisest eemaldada.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: