Eesti lumelaudur Lissel Raun tuli noorte olümpiafestivalil neljandaks

Vuokattis toimuval Euroopa noorte olümpiafestivali kolmandal päeval pakkusid Eesti noored iIusaid esitusi. Iluuisutaja Arlet Levandi hoiab poiste üksiksõidus lühikava järel esikohta, lumelaudur Lissel Raun sai Big Airis neljanda koha ning Laur Mägi pääses mäesuusatamise paralleelslaalomis finaali.

Lumelaudur Lissel Raun sai Big Airi finaalvõistlusel 114,25 punktiga neljanda koha. Raun tegi trikid switch frontside 540 indy ja backside 540 mute. "Olen väga rahul! Viimasel run'il otsustasin veidi raskema triki teha, see tõi punkte juurde. Väga hea ettevalmistus pargisõiduks. Loodan seal sama hästi võistelda," ütles Raun, kellel on neljapäeval hea soorituse korral ees nii pargisõidu kvalifikatsioon kui finaalsõit.

Tüdrukute iluuisutamise üksiksõidus sai Marianne Must lühikavas paari kukkumise tõttu 38,02 punkti ning läheb vabakavale vastu 22. kohalt.

Mäesuusatamise paralleelslaalomi kvalifikatsioonist pääses reedesesse finaali Laur Mägi, kes sai kahe sõidu kokkuvõttes 30. koha. "Ma olen nii õnnelik, et sain finaali ja saan siin veel võistelda," ütles Mägi. Hans Markus Danilas sai 40. koha.

Oma olümpiafestivali debüüdi tegid suusahüppajad. Lahtis toimunud normaalmäe võistlusel sai Karel Rammo 75-meetrise hüppe ja 78,5 punktiga 38. koha, Hanno-Henri Reidolf hüppas 68,5 meetrit, teenis 62 punkti ja sai 44. koha. Finaalvooru need hüpped sportlasi edasi ei viinud.

Täna on lisaks eelmainitud iluuisutajatele Arlet Levandile, Marianne Mustale ja lumelaudur Lissel Raunale võistlustules ka laskesuusatajad ja murdmaasuusatajad.

Läbi aastate on Eesti noortekoondis võitnud talialade olümpiafestivalilt seitse medalit – Mihhail Selevko teenis 2019. aastal iluuisutamises hõbemedali, Kristo Siimer 2017. aastal laskesuusasprindis hõbemedali, laskesuusataja Tuuli Tomingas 2013. aastal pronksmedali, Viktor Romanenkov 2009. aastal iluuisutamises kuldmedali, Katrin Šmigun 1995. aastal hõbemedali ning Kristina Šmigun võitis 1993. aastal hõbe- ja pronksmedali.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: