Venemaa ja Valgevene ujujad enam FINA võistlustele ei pääse

Jevgeni Rõlov
Jevgeni Rõlov Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Rahvusvaheline ujumisliit (FINA) muutis esialgset otsust ja ei luba oma egiidi all toimuvatele võistlustele Venemaa ega Valgevene sportlasi. Lisaks võeti Kaasanilt detsembrisse planeeritud lühirajaujumise MM-i korraldusõigus.

Pärast Venemaa sõjalist sissetungi Ukrainasse otsustas FINA Venemaa ja Valgevene sportlastel võistlustel osaleda, aga seda neutraalse lipu all. Uue korra kohaselt puudub neil ka see võimalus.

FINA otsus tuli pärast seda, kui mitmed riigid olid ähvardanud Venemaa ja Valgevene sportlaste osalusel peetavaid tiitlivõistlusi boikoteerida.

Tänavu suvel Budapesti planeeritud ujumise maailmameistrivõistlustel ei saa lisaks ujujatele osaleda ka Venemaa ja Valgevene vettehüppajad, kujundujujad ja veepallurid.

Juba enne FINA otsuse teatavakstegemist oli kahekordne olümpiavõitja Jevgeni Rõlov teatanud, et ei osale tänavu suvel MM-il, toetades oma sõnul niimoodi kõiki Venemaa sportlasi, kes on erinevatelt võistlustelt kõrvaldatud.

Rõlov viibib hetkel FINA eetika- ja distsiplinaarkomisjoni uurimise all, sest osales eelmisel nädalal Moskvas Lužniki staadionil peetud poliitilisel miitingul, mis õigustas sõjategevust Ukrainas.

Sportlikus plaanis mõjutab keeld kindlasti enim kujundujumist, kus Venemaa sportlased on tiitlivõistlustel aastaid domineerinud. Näiteks olümpiakuldasid pole sel sajandil jagunud ühelegi teisele riigile.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: