Lužniki staadioni miitingul osalenud olümpiavõitja jäi sponsorist ilma

Jevgeni Rõlov
Jevgeni Rõlov Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Ujumistarvete tootja Speedo lõpetas sponsorlepingu kahekordse olümpiavõitja Jevgeni Rõloviga, kes osales reedel Lužniki staadionil toimunud Krimmi annekteerimise aastapäeva tähistanud ja käimasolevat sõda pooldaval miitingul.

"Pärast tema viibimist nädalavahetusel Moskvas Lužniki staadionil võib Speedo kinnitada, et on katkestanud otsekohe Jevgeni Rõlovi sponsorlepingu," teatas maailma tuntumaid ujumisvarustuse tootjaid.

"Me mõistame sõja Ukrainas kõige karmimal viisil hukka ja oleme solidaarsed Ukraina rahva, meie sportlaste ja meie võistkonnakaaslastega, keda on konflikt mõjutanud."

Speedo lisas, et Rõlovile määratud sponsorraha läheb nüüd Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni pagulasagentuurile, kes abistab hetkel Venemaa rünnakute järel kodudest lahkuma sunnitud ukrainlasi.

Rõlov kuulub Venemaa politseijõudude rivistusse ja nii võib olla, et staadionil oma medalitega viibinud sportlasel ei olnud osalemise suhtes suurt sõnaõigust, aga sellegipoolest ähvardavad teda ka rahvusvahelise ujumisliidu (FINA) sanktsioonid.

"FINA on sügavalt pettunud teadetest, mis puudutavad Jevgeni Rõlovi osalemist reedesel miitingul Lužniki staadionil," teatas alaliidu esindaja. "Me uurime asja täiendavalt."

Rahvusvaheline ujumisliit on üks spordialaliitudest, mis pole Venemaa ega Valgevene sportlasi võistlustelt täielikult eemaldanud, vaid lubab neil osaleda neutraalse lipu all. Küll aga võeti Venemaalt näiteks lühirajaujumise maailmameistrivõistluste korraldusõigus.

Rõlov oli üks paljudest Venemaa sportlastest, kes Lužniki staadionil viibisid. Mullusel Tokyo olümpial teenis ta esikoha meeste 100 ja 200 meetri seliliujumises. Lisaks on Rõlovil kaks pika ja kolm lühikese basseini MM-tiitlit.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: