Kudre-Schnyder: kaotus andis mulle edaspidiseks lisamotivatsiooni

Daisy Kudre-Schnyder
Daisy Kudre-Schnyder Autor/allikas: Mattias Johansson/Eesti Orienteerumisliit

Põhja-Soomes toimuva suusaorienteerumise MM-i teisel päeval pidi sprindi maailmameister Daisy Kudre-Schnyder jälitussõidus leppima viienda kohaga. Eesti meeste parim oli 15. koha saanud Mattis Jaama.

Teisipäeval ühesekundilise eduga maailmameistriks tulnud Daisy Kudre-Schnyder alustas 15,1-kilomeetrise raja läbimist tiheda jälitajate grupi eesotsas väga hästi, kuid tegi neljandal kilomeetril tihedas suusaradade võrgustikus kaardilugemisvea, mis põhjustas enam kui kaheminutilise segaduse oma täpse asukoha määramisel.

Viga langetas ta konkurentide seas teise kümnesse kaotusega üle kahe ja poole minuti. Sealt edasi tegi mullu samal distantsil hõbeda võitnud Eesti koondise liider väga hea soorituse ja lähenes tasapisi liidritele. Finišiks õnnestus vähendada vahe võitjaga ühe minuti ja seitsme sekundi peale, mis andis viienda koha.

Üllatusvõidu teenis kümnendana startinud rootslanna Linda Lindkvist lõpuajaga 1:10.45, teiseks jäi teisena alustanud soomlanna Salla Koskela ja kolmandaks tuli viiendalt kohalt alustanud norralanna Anna Ulvensoen.

"Minu eesmärk oli teha väga kontrollitud sooritus nagu teisipäevalgi, rada oli väga huvitav ja mulle sobiv. Kuigi lugesin enda arvates hoolikalt kõiki ristmikke ja tundus, et olen kaardilugemisega järje peal, tuli ühe kontrollpunkti piirkonnas siiski viga sisse ja pidin kulutama umbes kolm minutit oma täpse asukoha kindlaksmääramisele kaardil," rääkis Kudre-Schnyder.

"Maastik on siin igal pool üsna ühetaoline ja kindlate orientiiride puudumine teeb sellisel hetkel oma asukoha määramise väga keeruliseks. Jäin siiski rahulikuks ja suutsin uuesti keskenduda liidrite jälitamisele. Tänane kaotus andis mulle edaspidiseks lisamotivatsiooni ja kinnitas teadmist, et kunagi ei tohi enne lõppu alla anda. Ülehomsel lühirajal olen tiitlikaitsja ning lähen starti hea motivatsiooniga ja lootusrikkalt," lisas Eesti esinumber.

Doris Kudre ja Epp Paalberg hoidsid oma eelmisel päeval saavutatud kohta ja lõpetasid taas teineteise järel 16. ja 17. kohal, kaotust võitjale vastavalt 6.34 ja 7.37.

Meeste konkurentsis heastas oma eelmise päeva ebaõnnestumise mullune lühiraja maailmameister, norralane Jörgen Baklid, kes tõusis kolmapäeval võitjaks neljandalt kohalt. 17,6 kilomeetri pikkuse raja seitsmendal kilomeetril tõusis ta liidriks ning hoidis veatu ja enesekindla sõiduga lõpuni jälitajatega paarikümnesekundilist vahet. Baklid lõpetas ajaga 1:09.02, hõbemedali teenis teist päeva järjest soomlane Tuomas Kotro ning pronksi mõnevõrra üllatuslikult šveitslane Nicola Müller, kes alustas jälitussõitu seitsmendalt positsioonilt.

Mattis Jaama, kes startis üheksandalt kohalt, võitis küll väikese grupifiniši, kuid langes raja esimeses pooles tehtud vea tõttu kokkuvõttes 15. kohale, kaotus võitjale oli finišis 4.07.

"Alustasin sõitu tugevalt, et esimeste minutite jooksul võita liidritelt nii palju sekundeid tagasi kui võimalik ja kuni seitsmenda punktini läkski kõik plaanipäraselt," kommenteeris Jaama.

"Sain ehk mõnda aega isegi teise koha peal sõita. Seejärel kaotasin võrgus korra kaardilugemisel järje ära, mis maksis väga valusalt kätte, mõnda aega seiklesin korralikus segaduses. Vahe liidritega kärises suureks ning viga vajutas pitseri kogu ülejäänud sõidule: ka moraal ei jäänud sellest mõjutamata. Rada oli tegelikult väga huvitav, kuid kahjuks jäi minu sõit täna kaheksandasse punkti ning sooritusega ei saa absoluutselt rahule jääda."

Teiste Eesti meeste kohad: 39. Sander Pritsik (+16.23), 41. Andres Rõõm (+16.25), 45. Rimmo Rõõm (+21.18).

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: