Põhiturniiri viimased võidud said Ravens Futsal ja FC Cosmos

Tallinna FC Cosmos.
Tallinna FC Cosmos. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliigas said teisipäeva õhtul peetud 18. vooru viimastes kohtumistes võidu kodus mänginud Tartu Ravens Futsal ja Tallinna FC Cosmos.

Lähtel peetud õhtu avamatšis meeskondadel midagi erilist mängus polnud, sest eelmise hooaja hõbe Tartu Ravens Futsal oli endale kindlustanud play-off'iks neljanda asetuse ning Jõgeva Wolves oli põhiturniiri eelviimane, üheksas ehk neil seisavad ees veel üleminekumängud.

Külalised läksid küll kuuendal minutil juhtima, kuid väljakuperemehed võitsid poolaja 3:1 ja kogu mängu 9:3. Võitjatest lõi Kristjan Paapsi 4 ja Temari Nuuma 3 väravat.

Põhiturniiri viimases mängus võitis Tallinna FC Cosmos Kiilis FC Narva United FC vastu poolaja 2:0. Teise poolaja esimese minutiga külalised küll viigistasid, kusjuures kohtumise neljas värav sündis otse nurgalöögist. FC Cosmos pani aga kiiresti kaheväravalise eduseisu taas tabloole ja lõpuks võideti kohtumine 6:2. FC Cosmose kasuks lõi kaks väravat Marek Naal.

Põhiturniiri võitnud FC Cosmos kaotas viimati 27. novembril, kui võõrsil jäädi 1:2 alla Ravens Futsalile. Seejärel on võidetud 15 mängu (13 meistriliigas, 2 karikasarjas) järjest ning 6.-8. koha jagajate seast tõusti esimeseks. Oma panuse on mõistagi andnud uuel aastal lisandunud neli Venetsueela leegionäri.

Põhiturniiri paremusjärjestus (18/18): 1. Tallinna FC Cosmos 42, 2. Viimsi FC Smsraha 42, 3. Narva United FC 37, 4. Tartu Ravens Futsal 34, 5. NPM Silmet FC Sillamäe 28, 6. JK Kohila 26, 7. Sillamäe Alexela 20, 8. Rummu Dünamo 17, 9. FC Jõgeva Wolves 9, 10. Rõuge Saunamaa 9 punkti.

FC Cosmos ja FC Smsraha kogusid ka ühepalju punkte ning omavaheliste mängude väravate vahe oli viigis 6:6. FC Cosmos sai kõrgema koha tänu paremale üldisele väravate vahele (vastavalt +99 ja +68).

Jõgeva meeskond oli Rõugest ees, sest Jõgeva võitis mõlemad omavahelised mängud.

Kahe võiduni mängitavates veerandfinaalides kohtuvad FC Cosmos – Dünamo, FC Smsraha – Alexela, Narva United FC – JK Kohila, Ravens Futsal – NPM Silmet.

Play-off algab 18. märtsil Lähtel peetava Ravens Futsali – NPM Silmeti mänguga. Samal õhtul selgitavad FC Smsraha ja FC Cosmos Viimsis saalijalgpalli karikavõitja.

Eesti meister saalijalgpallis selgub maikuus.