Linnamäe lõpetas ERC avaetapi kolmandana, Torn võitis punktikatse

Ken Torn-Kevin Pannas ERC avaetapil
Ken Torn-Kevin Pannas ERC avaetapil Autor/allikas: Sven Kollus

Reedest pühapäevani sõideti Põhja-Portugalis, Fafe piirkonnas Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) hooaja avaetapp. Georg Linnamäe ja kaardilugeja James Morgan (Volkswagen Polo GTI R5) said üldarvestuses kolmanda koha, Ken Torn-Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2) võitsid punktikatse.

Georg Linnamäe oli kuni viimase katseni teisel kohal, ent punktikatsel edestas teda 13,1 sekundiga portugallane Armindo Araujo (Škoda Fabia Rally2) ning eestlane lõpetas ralli üldarvestuses kolmandal kohal. Punktikatse võitis laupäeval katkestanud ja pühapäeval Superrally süsteemis tagasi tulnud Ken Torn.

"Oli oodata, et ilm teeb ralli keeruliseks. kuid paraku oli meil ka muid seikluseid. Kahjuks jäi palju vajalike kilomeetreid sõitmata, mis oleks meid kiiremini edasi aidanud. Power Stage katseks erilist plaani polnud, kuid olime selleks hetkeks auto ja enesetunde järjest paremaks saanud," ütles Torn pärast võistlust.

"Nüüd tuleb tublisti vaeva näha ja loota, et Assooridel tuleb parem võistlus, kuigi ka seal tuleb asuda starti eelneva kogemuseta. Põnev saab igal juhul olema," lisas ta.

Ralli üldarvestuses teenis esikoha hispaanlane Nil Solans (Volswagen Polo GTI R5), kes edestas Araujot 55,7 sekundiga ja Linnamäed 59,5 sekundiga. ERC3 klassis võidutsesid Kaspar Kasari ja Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally3), ERC4 arvestuses teenisid Joosep Ralf Nõgene ja Ken Järveoja (Ford Fiesra Rally4) viienda koha.

ERC järgmine etapp on kavas kahe nädala pärast, kui 25.-27. märtsil sõidetakse 56. korda peetavat Assooride rallit.

Toimetaja: Henrik Laever