Žalgiris üllatas võiduga Euroliiga liidri üle

Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas Autor/allikas: SCANPIX / Scanpix Baltics

Viimasel aja hea hoo üles saanud Kaunase Žalgiris alistas korvpalli Euroliiga 29. vooru kohtumises koduväljakul liider Barcelona 91:84 (9:17, 26:18, 21:28, 35:21).

Mäng kulges mõlema meeskonna jaoks tõusude-mõõnadega, aga viimast veerandaega alustas Venemaa rünnaku all oleva Ukraina auks sini-kollast vormi kandnud Žalgiris seitsmepunktisest kaotusseisust.

Järgneva kümne minutiga koguni 35 silma kogunud Žalgiris jõudis peagi viigini ja saavutas ka eduseisud 72:68 ja 81:72 ning võitis lõpuks 91:84. Seejuures oli Žalgirisel hüppeliigese vigastuse tõttu puudu klubi parim korvikütt Tyler Cavanaugh.

Võitjate paremad olid Lukas Lekavicius 22, Joffrey Lauvergne 18 ja Edgaras Ulanovas 16 punktiga. Üleplatsimeheks osutus aga kaotajate Nikola Mirotic 26 silmaga.

Tribüünidel oli 12 686 fänni, kelle kaasaelamise saatel pidi klubi legend Šarunas Jasikevicius nüüd vastaste juhendajana alla vanduma.

Teises reedel peetud mängus sai Monaco kodus jagu Anadolu Efesest 102:80 (25:19, 24:19, 26:18, 27:24).

Kaotusest hoolimata jätkab Barcelona (18-5) liiga liidrina, järgnevad Madridi Real (17-6) ja Milano Olimpia (16-7). Viimasest viiest mängust neli võitnud Žalgiris (7-16) on 15 võistkonna konkurentsis 13.