Tiitlikaitsja Bigbank alustas poolfinaali Selveri vastu kindla võiduga

Tartu Bigbank
Tartu Bigbank Autor/allikas: Pärnu VK/Aivar Kütt

Neljapäeval peeti Tartus Eesti võrkpallimeistrivõistluste esimene poolfinaalmäng tiitlikaitsja Tartu Bigbanki ja Tallinna Selveri vahel. Veenva 3:0 (25:19 25:19 25:21) paremuse pani maksma Tartu meeskond.

Favoriidiseisuses Tartu ei andnud ilma kahe hüppeliigese trauma käes vaevleva põhimehe - Denis Losnikovi ja Mihkel Varblaseta - mänginud Selverile suurt sõnaõigust ei esimeses ega teises geimis. Kolmandas võitles pealinna klubi nagu oskas ja suutis geimi keskel kaotusseisust tagasi tulla, ent võiduks sellest ei piisanud, vahendab kohtumise käiku volley.ee.

Selveri peatreener Andres Toobal kasutas olude sunnil ühe nurgaründajana muidu diagonaalina tegutsevat Mihkel Nuuti, Varblase asemel mängis Helger Hääl.

Võitjate rünnakuid vedas kolm meest: Valentin Kordas tõi 16 punkti (+14), Martti Juhkami ja Albert Hurt lisasid kumbki 15 punkti (+10 ja +11). Selveri resultatiivseimaks kerkis 16 punkti (+10) toonud Oliver Orav, Nuut panustas 14 silma (+12).

Statistikas olid Alar Rikbergi hoolealused üle pea kõiges: Blokk võideti 8:5, vastuvõtul oli Bigbank parem 48%:46% ja rünnakul 55%:46%, servilt said mõlemad meeskonnad kaks punkti.

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub pühapäeval, 13. märtsil kell 17 Tallinnas Sõle spordihoones. Teist poolfinaalseeriat alustas TalTech kolmapäeval napi 3:2 võiduga Pärnu Võrkpalliklubi üle.