Üleplatsimees Jõesaar tegi Saksamaal oma parima mängu

Janari Jõesaar (viskel)
Janari Jõesaar (viskel) Autor/allikas: SCANPIX / imago images/Eibner

Saksamaa korvpalli kõrgliiga 24. voorus kaotas Janari Jõesaare klubi Bayreuthi Medi kodus Giesseni 46ersile 89:95 (30:27, 23:16, 17:24, 19:28).

Kolm esimest veerandaega juhtis Bayreuthi meeskond, aga viimase perioodi alguses haaras edu juba külalisvõistkond ega andnud seda lõpuni käest. Mitmel puhul juhiti kaheksa punktiga ja lõpuks alistati vastane kuue silmaga.

Üleplatsimeheks osutus aga Jõesaar, kes viskas oma Saksamaa karjääri rekordiks 26 punkti (kahesed 8/9, kolmesed 3/7, vabavisked 1/1). 36 mänguminuti jooksul võttis eestlane veel üheksa lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu, tegi kaks vaheltlõiget, kaotas korra palli ja langes viie veaga pingile.

Cameron Wells oli 21 silmaga Bayreuthi paremuselt teine korvikütt, võitjate resultatiivseimaks osutus 23 punkti ja kaheksa tulemusliku sööduga samuti ameeriklane Kendale McCullum.

Teise kaotuse järjest saanud Bayreuth asub liigatabelis 11 võidu ja 12 kaotusega 18 meeskonna seas kümnendal positsioonil, kohe Maik-Kalev Kotsari tiimi Hamburgi (12-10) järel. Giessen (5-16) on alles eelviimane.

Järgmise mängu peab Bayreuth laupäeval, 12. märtsil võõrsil BG Göttingeniga, kelle leiab liigatabeli seitsmendalt realt (13-8).