Viiegeimilise põnevuslahingu võitis TalTech

TalTechi võrkpallimeeskond.
TalTechi võrkpallimeeskond. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kolmapäeval tehti algust Credit24 Eesti meistriliiga poolfinaalidega, kui TalTech alistas tasavägises kohtumises Pärnu Võrkpalliklubi 3:2 (21:25, 25:18, 25:20, 18:25, 15:13).

Pärnu Võrkpalliklubi alustas kohtumist paremini, minnes vastase serviveast ette 11:7 ja üsna kindlalt hoiti avavaatus enda kontrolli all. Bogdan Mazenko blokk ja Boris Žukovi rünnak andsid Pärnule 18:12 eduseisu. Geimi lõpus tuli Pärnu peatreeneril siiski mõtlemisaega kasutada, kui TalTech kolme punkti kaugusele (23:20) jõudis, kuid geimi võitis siiski Pärnu 25:21, vahendab Volley.ee.

Teine geim sujus TalTechi jaoks parmeini. Raido Tamme serviässast mindi 9:5 ette ja geimi keskel kasvatati edu Matej Šmidli rünnaku järel juba 18:9-le. TalTech võitis teise geimi 25:18.

Kolmas geim kulges tasavägiselt, kuni Šmidli serviäss TalTechi 15:12 juhtima viis. Viigini suvepealinna meeskond enam ei jõudnud ja selle vaatuse võitis Janis Sirelpuu juhendatav TalTech 25:20.

Neljandas geimis tuli Pärnul platsile vägesid juhatama Richard Voogel. See geim algas samuti punkt-punktis, kuni pärnakad 7:4 edu saavutasid. Mazenko kasvatas vahe 12:7-le ning edasi kulges geim Pärnu dikteerimisel. Neljanda geimi võitis Pärnu 25:18.

Otsustavat geimi läks Pärnu meeskond 4:1 juhtima ja Sirelpuu kasutas mõtlemisaega. Sellele järgnes Šmidli eksimus ja õige pea olid külalised juhtimas 8:5. TalTech jõudis korduvalt punkti kaugusele, viiginumbrid tulid tabloole seisul 10:10.

Geimi lõpuni mindi tasavägiselt ja esimesena sai matšpalli TalTech seisul 14:12, viimasel rünnakul vigastas aga Pärnu nurgamees Gabriel Cavalcante jalga ning pidi platsilt lahkuma. Järgmise punkti sai Pärnu ja Keel võttis veel aja maha. Mängu lõpetas Šmidli pommlöök, mis andis TalTechile 15:13 geimivõidu.

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub laupäeval Pärnu kodusaalis. Neljapäeval alustavad teist poolfinaalseeriat tiitlikaitsja Tartu Bigbank ning Tallinna Selver.

Toimetaja: Henrik Laever