Kanepi alustas Indian Wellsi turniiri kindla võiduga

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Kaia Kanepi (WTA 63.) alistas Indian Wellsi turniiri avaringis 6:3, 6:3 tulemusega ameeriklanna Robin Montgomery (WTA 361.)

Kaia Kanepil kulus 17-aastase ameeriklanna alistamiseks tund ja 10 minutit. Esimeses setis läks Kanepi kiirelt 4:1 juhtima. Seejärel võitis Montegomery järgnevast kolmest geimist kaks, kuid otsustaval hetkel suutis Kanepi vastase servi murda ja võitis esimese setti 6:3.

Teine sett kulges tasavägisemas tempos. Kanepi alustas setti kindla pallingugeimi võiduga, ent järgmise geimiga viigistas Montgomery seisu 1:1-le. Neljanda geimi lõpus tegi ameeriklanna mitu viga ning Kanepi suutis kiiresti realiseerida kolm murdepalli, minnes 3:1 juhtima. Järgnevas geimis tegi Kanepi kolm topeltviga ja Montgomery vähendas vahe 3:2-le.

Seejärel hakkas Montgomery samuti topeltvigu tegema ja Kanepi suutis taastada kahegeimilise eduseisu. Järgneva geimi võitis Kanepi kiirelt nulliga ja otsustavas üheksandas geimis võitles eestlanna 15:30 kaotusseisust välja, et võita teine sett 6:3.

Kokku tegi Kanepi üheksa topeltviga Montgomery kaheksa vastu, ent murdepalle realiseeris eestlanna selgelt paremini (75% Montgomery 38% vastu).

Järgmises ringis kohtub Kanepi Tokyo olümpiamängudel kulla võitnud Belinda Benciciga (WTA 25.). Neljanda asetusega Anett Kontaveit pääses otse teise ringi, tema vastaseks teises ringis on Elena-Gabriela Ruse ja Kristina Kucova kohtumise võitja.

Toimetaja: Henrik Laever